Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet ajánlanátok?

Milyen nyelvet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Angol és spanyol nyelv mellé milyen nyelvet ajánlanátok? Melyiket érdemes elkezdeni? Mik a lehetőségek? Esetleg tapasztalat? Bármi ezzel kapcsolatos érdekel. Köszi a válaszokat:)
2011. jún. 21. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

én angol és németet tanultam suliban, és elkezdtem tanulni maganuton a spanyolt, igaz nem rég, ugyh még csak kezdőnek szamitok,

de ez a 3 nyelv jol meg vannak egymással, és hat német területek nincsenek messze, tudnád hasznositani, ugyh én ezért a németet ajánlom, igaz angol után kicsit nehéznek fog számitani, de ha megy a nyelvtan, akkor belejössz

amugy még szerintem a francia szép nyelv, probaltam azt is tanulni, de elvetettem az ötletet, mert az extra nehéz, és nagyon messze áll a mi nyelvunktol.

2011. jún. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Akkor érdemes elkezdeni, ha az angol már megy normálisan. Angolul bármilyen más nyelvet lehet tanulni. A német az, amit nem ajánlanék, mert hasonlít az angolhoz. Ha nagyon sokféleképpen szeretnél beszélni, akkor olyat tanulj, aminek a nyelvtana köszönőviszonyban sem áll az angollal vagy a spanyollal. Én a kínait kezdeném el a helyedben. Egyrészt Kína szerintem nagyon szép (bár még az életben nem voltam ott), és elvileg nagyon kedves emberek a kínaiak, másrészt a japánt azért nem javaslom, mert az kis eltérésektől eltekintve egy leegyszerűsített kínai. Ha a kínait tudod, akkor utána a japán nagyon könnyű lesz.


Na persze, ha esetleg olyan nyelvet keresel, amit könnyű tanulni, akkor ne engem kérdezz. Mindig úgy voltam vele, hogy nem érdekel, hogy milyen nehéz egy nyelv, nem azért tanulom, mert könnyű vagy nehéz.

2011. jún. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Két nyelv után már a harmadik sokkal könnyebb lesz, bármilyen nyelv is legyen az.

Ha a célszerűség számít: német, bár ez a legkevésbé könnyebbek egyike, és nem sok ismerős szó lesz a másik két nyelvből.

A francia is célszerű és annyiból könnyű, hogy a nyelvtanja nagyon hasonlít a spanyoléhoz és sok hasonló szó van a franciában és az angolban, spanyolban. A kiejtés, helyesírás viszont főleg elsőre bonyolult.


Ha nem a célszerűséget nézzük, a portugál lehet a legkönnyebb a spanyol után, bár a kiejtés-helyesírás itt sem piskóta.

Az olaszt azért nem ajánlom, mert én tanultam spanyolt és olaszt is és sztem nem lehet mindkettőt, annyira hasonlók és annyira össze lehet keverni, és ezt más is mondta már.


De az angol után pl. a holland vagy a skandináv nyelvek is jól mennek. kérdés, hogy mi érdekel.

2011. jún. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a németet vagy az oroszt javasolnám
2011. júl. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Német. Ha nem tetszik, akkor orosz.
2011. júl. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

portugál,német,francia,orosz.


ismerősöm angolt tanult,utánna németet. utánna spanyolt,portugált,franciát:)

2011. júl. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!