Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik könyvet ajánlanátok,...

Melyik könyvet ajánlanátok, hogy ha a magyar nyelvet szeretném megtanulni magyar anyanyelvűként?

Figyelt kérdés

Magyar vagyok tudok magyarul csak alapvető szabályokat nem tudok, nem tudok alapvető fogalmakat pl: főnévi igenév, melléknévi igeképző meg mit tudom én :)


Saját műveltségem fejlesztése céljából akarok tanulni.


2011. aug. 18. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Erre elég szerintem egy általános tankönyv. Nekem van egy tankönyvem, most készülök eladni 1600 Forintért, még nem tettem fel a Vaterára.


[link]

Teljesen új, soha nem használtam, mert volt még egy belőle. Ha gondolod keress meg privátban.

2011. aug. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem amiben tényleg minden lényeges benn van, az A magyar helyesírás szabályai, innen le is töltheted: [link]

a fent említett középsulis könyvben sok más is van, nem csak a helyesírás, nekem is hasonló állapotban van, meg a 9-10. évfolyamos is. Ezekben nem annyira lényegretörőek, sok a mese, pl olyanok is vannak benn, hogy hogyan tarts előadást, hogyan írj levelet...

2011. aug. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igazából az se baj ha az benne van.

Olyan könyvre lenne szükségem amiben tematikusan vannak lefektetve az alapszabályok.

Ha neten kezdek keresgélni 1-1 ismeretlen fogalom után néha rá kell jönnöm, hogy a definicióhoz is már kellene háttérismerettel rendelkeznem így meg eléggé nehéz és fárasztó.

Inkább akkor veszek egy könyvet átolvasom, kihúzom a lényeget megtanulom és akkor már nem lesz ezzel problémám.

2011. aug. 18. 19:01
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Vásárold meg az általános iskolai

magyar nyelv c. tankönyveket

2013. febr. 24. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Ez mindenképpen ált. iskolai tananyag

(felső tagozat)

2013. febr. 24. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Van még másfajta könyv

(is) a magyar nyelvtanról

2013. febr. 24. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%

Régebben a Rácz E-Takács Etel

könyve volt "mérvadó" (Magyar nyelvtan című)

2013. febr. 24. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!