Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » (német) múlt idő, segítség (? )

(német) múlt idő, segítség (? )

Figyelt kérdés

Honnan tudom megállapítani, hogy egy ige gyenge, erős vagy vegyes? Melyikbe tartozik a legtöbb ige? És mi alapján döntöm el, hogy elbeszélő múltat (Präteritum) vagy Partizip perfektet használok egy beszélgetés közben? Vagy az lényegtelen?

Előre is köszi :)


2011. jún. 25. 07:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Úgyis meg kell tanulni egy ige múltidejét,(így az idő függvényében meg tudod mondani, h most mibe tartozik), de ne aggódj, mert vegyes igékből van a legkevesebb. és szerencsére a gyenge igékből van a legtöbb :)


Egy beszélgetés során legtöbbször perfektet használnak, de természetesen előfordul präteritum ill. ritkán még a plusquamperfekt is, de sztem ez ritka. A könyvekben szeretik használni a prät.-ot.

De ha a beszélgetés során prät-ot használsz, úgyanúgy megérti és ő is prät-mal beszél :)


Rem egy kicsit tudtam segíteni :)

2011. jún. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

igen, köszönöm :) Még egy kérdésem lenne:


Ugye a Präteritum-ban a módbeli segédigéknek is saját alakjuk van. Havan a mondatban módb. segédige prät-ban, akkor a mondat végére került igét jelen időben kell hagyni, vagy azt is prät-ba kell tenni?

Tehát ich musste kochten, vagy pedig ich musste kochen?

2011. jún. 25. 08:01
 3/4 anonim ***** válasza:
a második a jó
2011. jún. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ich musste kochen. Ez egy egyszerűbb variáció, de főként a beszédben ezt gyakran máshogy mondják:

Ich habe kochen müssen. Ez egy kettős infinitív szerkezet. Nézz utána, mert hasznos!

2011. jún. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!