Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám megszeretni a...

Hogyan tudnám megszeretni a német nyelvet?

Figyelt kérdés

Most leszek a gimiben elsős . Angol nyelvet tanultam általános iskolában amit nagyon szeretek ,szépnek tartom ,és elég jó is vagyok belőle. :) Nyelvi előkészítőre jelentkeztem középsuliba ,és az angol mellé a németet választottam második nyelvnek . Választhattam volna még franciát ezen kívül,de a nővérem aki szintén ugyanabba az iskolába járt anno ,mint én fogok azt mondta,hogy egy francia tanár sem jó itt és ,hogy nagyon nehéz ,meg ,hogy szerinte 5 év alatt nem sokra mennék vele ,meg hát ugye a német elterjedtebb nyelv .

Én persze szót fogadtam neki mivel tapasztaltabb ,mint én. :) Viszont én a franciát sokkal szebbnek ,és SZERETHETŐBBNEK tartom . :S

De a döntésem sajnos már végleges.

Hogyan tudnám megszeretni a németet? :S (szerintem ez is szükséges ahhoz ,hogy jó legyek benne )

Mit gondoltok ?

Válaszokat előre is nagyon köszönöm ! :)


2011. jún. 27. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Először is gondolj bele, ha német nyelv birtokában vagy, sokkal több lehetőség tárul fel előtted. pl.:(Munkalehetőség Ausztriában, Tolmácsolás, Korrepetálás stb)

Ne úgy nézz rá hogy "Ajhh ezek a hosszú csúnya szavak"(mert ugye az angolba rövideg a szavak általában),hanem vedd úgy, hogy ez egy más nyelv, kultúra, ne hasonlítgasd más nyelvhez.


A német nyelvben nagyon sok a nyelvtani összetevő, amit ha naponta átnézel, példamondatokkal, akkor nagy eredményt érhetsz majd el.

2011. jún. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Jah és ha nyelvtani segítség-re szorulsz akkor írj e-mail címemre (csabi93@freemail.hu) és bármikor segítek ha elakadsz valahonnan stb.
2011. jún. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne legyél ilyen pesszimista :) Még nem is ismered a nyelvet, de már utálod??....

Egyébként én meg a franciával voltam ugyanígy, h jaj, de utálni fogom és lám, nagyon megszerettem...


Adj egy kis időt, h megismerd egy picit a nyelvet (légy optimista és szorgalmas) és lehet, h meg fogod szeretni :)

(egyébként, amióta franciát is tanulok, én is egy picit eltávolodtam a némettől, de még nem utálom)

2011. jún. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát az igaz ,hogy még nem tanultam soha . Csak hát had éljek ezzel a csúnya szókapcsolattal : olyan "köpködős" nyelv . :$

Bocsánat akit megbántottam ezzel a kijelentéssel !

2011. jún. 27. 17:48
 5/8 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak üzenem ,hogy tényleg nagyon hálás vagyok ,hogy lelket öntöttél belém :) ,és ,hogy őszinte legyek lehet ,hogy majd élnem kell a lehetőségeddel XD ,mivel a családban mindenki vagy angolul vagy spanyolul tud.

Úgyhogy lehet ,hogy majd szavadon foglak . ;-)

És nem is értem ,hogy miért vagy ilyen rendes velem . :)

Köszönöm mindenkinek !

2011. jún. 27. 17:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak az elején elkezdeni nehéz megszokni, onnantol már csak gyakorlás kérdése ... ha megszokod ugy megy mint a karikacsapás (Ki tudod ejteni a szavakat , ill... szórendek stb.)
2011. jún. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én pozitív ember vagyok, szerettem a gimit, szerettem tanulni, de a németet 8 év alatt végig utáltam. Szóval, szerintem, ha csak egy jottányi esélyed van még váltani, válts! Ha nem, hát kitartást, egy kalappal!
2011. jún. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kolibri71 válasza:
A kerdesem nekem is ez. En 42 vagyok, megtanultam oroszul es angolul, nemi franciat, de ez nem megy. Mikor 6-7 eves gyerekkent hallottam a tv-ben, mindig sajnaltam az embereket, hogy meg akarnak fulladni, es en is fröcsögösnek talaltam. Az meg hogy az r betüt ki sem mondjak, kifejezetten idegesit. Probalkozom, de az agyam annyira vedekezik, hogy 15 perc utan ajualsig almosodom, vagy ha nyelvtanrol van szo, felidegesedek, hogy repül a könyv. HOGY LEHET MEGSZERETNI?????? A kerdezövel egyet ertek, ahhoz, hogy jo legyel benne, nem utalhatod.
2013. febr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!