Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan zajlik egy középfokú...

Hogyan zajlik egy középfokú nyelvvizsga, nyelvtanfolyam a TELC-nél?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi hogy hogyan zajlik egy nyelvvizsga, mire kell jobban figyelni, mit tanuljak inkább szavakat, nyelvtant vagy magnó hallgatásról anyagokat melyik lenne a fontosabb(ak)? Meg azt szeretném megkérdezni hogy a nyelvtanfolyamon miket kell csinálni, hogyan zajlik le egy tanfolyam?
2011. jún. 27. 21:18
 1/2 anonim ***** válasza:

A vizsgáról tudok nyilatkozni, múlt hónapban voltam.

Az írásbeli 3 részből áll:

1. Olvasott szöveg értése: Ez a legtöbb pontos, gyorsnak kell lenni és viszonylag sok szót ismerni mert elég hosszúak a szövegek. (cikkeket kell a címeikkel párosítani, meg feleletválasztós is van)

2. Nyelvhelyesség: Ez a legkevesebb pontos, és itt nincs 40%-os készséghatár, én ezt a felkészülésnél kb. leszartam, vizsgán párat tippeltem aztán hello...

3. rész a levélírás: általában panaszlevél, információ kérés vagy állásra jelentkezés szokott lenni. 2 közül kell választani 30 perc van megírni. Ezeket érdemes begyakorolni, vannak sablon mondatok amiket megtanulsz és mindegyikben felhasználhatsz.


Szóbeli 2 részből áll.

1. rész magnóhallgatás: Itt vagy szerencséd van, vagy nincs... Lehet baromi nehéz, de baromi könnyű is... Sokat kell gyakorolni, magnót hallgatni, filmeket nézni angolul.

2. rész Beszélgetés egy másik vizsgázóval: ketten bementek, kaptok egy prezentáció címet amit elő kell adni, egy cikket amiről vitatkozni kell, és vmi szervezős feladatot(esküvő, nyaralás stb.) 20 percetek van felkészülni. Aztán 15percig kell kb. beszélgetni.


TELC nagyon jó, barátságos vizsga, nagyon jófejek votak szóbelin is, örülök hogy ezt választottam:)

2011. jún. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm, esetleg nem tud valaki valamilyen segítséget nyújtani a levélíráshoz (tételeket,jó kis bevált mondatokat...meg ilyenek) és a szóbeli tételeket valaki eltudná mondani. meg párszót a nyelvtanfolyamról is. előre is köszönöm
2011. jún. 28. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!