Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Online eszperantó nyelvtanfoly...

Online eszperantó nyelvtanfolyam elvégzése után középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
[link] - ra gondolok most kezdtem el 3. leckénél járok, de szerintem ez is csak egy átverés, szóbelire nem készít föl. Esetleg van olyan, aki próbálta már
2010. júl. 5. 10:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsi eszperantó akart lenni... Ja és nem kérek szurkálódó megjegyzést, hogy minek tanulok eszperantóul... Köszönöm!
2010. júl. 5. 10:04
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerezd meg ezt a könyvet: [link]


Benne van a Wikipédiában is. :-) [link]

Egyszer kifizeted, és egyedül is megtanulhatod belőle.

2010. júl. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Te ebből tanultad, vagy valami ismerősöd esetleg?
2010. júl. 6. 08:53
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)!


Tudom jól, hogy tanulni kell, nem is vagyok lusta, az egész nyaramat erre szánom, csak egyszer már befürödtem a "német kreatív nyelvcsomag"-os szintén interneten rendelt anyaggal és félek, hogy megint haszontalan lesz a felkészülésem. Most egy picit megnyugtattál, tényleg jó lenne ősszel sikerülne egy nyelvvizsga... Hát mindenesetre folytatom, mivel már kifizettem, de hitetlen vagyok még mindig a rossz tapasztalatok miatt.

2010. júl. 7. 14:35
 5/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy offolok, de a németes kreatív csomag neked miért nem vált be? Már ha a kreatív nyelvtanulásról van szó és ugyanarra gondolunk. Én még csak a 3. leckénél tartok, de én imádom. Köszönöm a válaszod.
2010. júl. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az eszperantó meg a spanyol között mi a különbség? van egyáltalán?
2010. júl. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A németes kreatív csomag számomra egy oltári nagy pénzkidobás volt. Nekem kevés támpont volt, hogy csak szavak és mondatok vannak, azok kerülnek felolvasásra és én ismételjem utána. Nekem hiányzott szituációs szöveg, amihez vannak mondjuk kérdések, amiket nekem kell megválaszolni amiben kommunikálni kell, szituációkban részt venni stb stb..ez az anyag mindezt nem biztosítja.. És különben is, azzal csak max az írásbelim lehetett volna meg én végigmentem rajta úgy az egészen és mégsem tudtam önállóan megszólalni.. Lehet csak én voltam béna nincs nyelvérzékem... Szavak, azok felolvasása, majd mondatok felolvasása és azokat ismételgesd... Idő és pénz pazarlás volt, de ISMÉTLEM ez csak az én véleményem.
2010. júl. 13. 20:51
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

...elég fura elképzeléseid vannak a szóbelire felkészülésröl. Nem bántani akarlak, hanem csak annyit, hogy a szóbelire nem úgy kell felkészülni ahogy azt levezetted itt fentebb (hogy van egy hanganyag, és azzal kellene beszélgetned... már ha jól értem hogy mire gondolsz).


A szóbelire úgy készülhetsz fel ha az írásbelire felkészültél már :-)

azaz, ha megvan már a nyelvtani és szókincs tudásod ahhoz hogy önállóan fogalmazz meg mondatokat.

A papaágáj modszerek nem tudom mennyire célravezetőek, ha nem ismered a nylevtani hátterét, hogy miért mondod azt amit épp el kell ismételni. ez szerintem önmagában télnyelg kevés, kell az hogy tudd mit és miért.


Én is az internetes tanfolyammal tanultam, és elmondhatom hogy a szóbeli piskóta volt az írásbelihez képest, mert a szóbelin tudod javítani magad, meg a helyesírás sem számít ugye, ami nekem pl. szörnyü rossz, és amúgy az internetesben tényleg úgy van ahogy egy válaszoló is írta: vannak feladatok amiken nem szabad átlépni, mert nem véletlenül vannal ott. Olvasd fel hangosan, fordulj el vagy takardd le és próbáld saját szavaiddal elmondani a mondatot, vagy elismételni ha emlékszel rá.

ehez előszöris értened kell amit elolvastál. ha már érted, és el akarod ismételni de nemjut eszedbe egy szó, akkor körülírod vagy hasonlóval helyettesíted. Ez már a BESZÉD, ehez nem kell spéci kreítív hanganyag :-) Csak az hogy csináld, csináld - én is ezt tettem.

Hajrá neked is! :-)

2010. júl. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát már a 6. lecke végénél járok /tehát a fele megvan/, addig ismételgetem, amíg mindig el nem érem a 80%-ot a gyakorlatoknál, házit beküldöm, olvasmányt lefordítom és a mondatokat egyesével hangosan elfordulva visszamondom... mégis kételyeim vannak még mindig, lehet azért mert ilyen típus vagyok nem tudom :(
2010. júl. 29. 14:09
 10/13 A kérdező kommentje:
Sheshomaru! Köszönöm a válaszod s biztatásodat is, aranyos vagy!!!
2010. júl. 29. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!