Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolt tesztben segít valaki?...

Angolt tesztben segít valaki? 5 kérdés (a, b, c, d válaszok)

Figyelt kérdés

1. We've been painting all day, and now we are absolutely worn.

a, out

b, up

c, over

d, in


2. ..... I'd had more free time, I wouldn't have done the dishes.

a, Only if

b, Unless

c, Even if

d, Although


3. Japenese people .... Rice every day.

a, eats

b, eating

c, eat

d, are eating


4. We...... For five hours when we finally arrived at the guest house.

a, had been travelled

b, have been travelling

c, were travelling

d, had been travelling


5. Jason and Jessica felt in love while they .... to Brighton together.

a, was travelling

b, are travelling

c, were travelling

d, have been travelling


2011. júl. 2. 08:08
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
az odaérkezés (simple past) előtt utaztak, tehát régebbi múlt kellene lennie az utazásnak, nem?
2011. júl. 4. 18:31
 12/20 anonim ***** válasza:

1 a

2 c

3 c

4 d

5 c

Es egeszen biztos :) Az elsoben ez a kifejezes, hogy worn out, a masodikban a tobbinek nincs ertelme, (even if - meg akkor is, tagadassal meg akkor sem), harmadikban a people tobbes szam, a negyedikben kihangsulyozod, hogy mielott megerkeztek volna utaztatok (nyilvan..) az utolsonal meg were travelling, mert egy konkret esemenyrol van szo

2011. júl. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
A have been travelling meg mar csak azert sem jo, mert utana arrived van... Tehat akkor mar were travelling, ami egyekent lehetne jo, csak nem. :D
2011. júl. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!!!!
2011. júl. 4. 19:37
 15/20 Vree ***** válasza:

Én is arra tippeltem amire első és ma 19:18, hogy-hogy nem lett 100%-os?


1a


worn out = kifárad, ez egy fix szerkezet


2c


"only if"-nél következetes kapcsolatot feltételez a mellékmondatok között, nem ellentétest ("csak abban az esetben, ha")

"unless" után nem feltételes mód áll, hanem kijelentő

"although" -> ekkor meg a második mellékmondat lenne kijelentő (Although I'd had the free time, I didn't do the dishes.)


Csak az "even if" marad ahol két ellentétes feltételes mellékmondat állhat (Még ha lett volna is szabadidőm, akkor sem mosogattam volna el.)


megj.: az a 'd az "I'd"-ben nem "would" hanem "had" (had had), ha nem lenne világos. Would után nem ragozódna a have ige (wouldn't have).


3c


Szokásos esemény, csakis a Present Simple jöhet szóba. Többes szám harmadik személyű alany (they), tehát az a, marhaság. Ha a "people" népet jelentene akkor úgy lenne: the people (The Japanese people), de nem szabad elfelejteni hogy AKKOR IS TÖBBES SZÁMMAL ÁLL, mint az összes többi gyűjtőnévnél (Police arrest you., NEM Police arrests you.). Tehát az a, soha, semmiképpen nem jó.


4d


Múltbeli folyamatos eseményt megszakít és lezár egy másik múltbeli esemény, tehát csakis a Past Perfect + Past Simple párosítás lehet jó.


5c


[fell in love, nem felt in love, de mind1]


folyamatos múltbeli esemény amit megszakít (de nem zár le) egy másik múltbeli esemény, Past Continous + Past Simple.

2011. júl. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
hát úgy nem lett 100 %-os,hogy kb. 50 kérdés volt, amiben kételkedtem, azt itt már megkérdeztem, de még mindig nem 100 %-os, na jó már a 90 is oké lenne.
2011. júl. 5. 17:46
 17/20 A kérdező kommentje:
The police is coming. :-) mondjuk E/3ben szerintem az igét police után.
2011. júl. 5. 17:48
 18/20 A kérdező kommentje:
Vree! a to fall down/to fall over-rel kapcsolatban kérdeztem még egy kicsikét, segítesz?
2011. júl. 5. 17:56
 19/20 anonim ***** válasza:
szerintem police are coming. mivel egy komlett banda így szokták emlehetni. igen-igen furcsa, de szerintem akkoris így van
2011. júl. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
lehet is es are is, attol fuggoen hogy mire gondolunk, ahogy pl a family is
2011. júl. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!