Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Két angol szituáció: Leellenőr...

Két angol szituáció: Leellenőriznétek?

Figyelt kérdés

1.Rokona érkezik Angliából, de sürgős elfoglaltsága miatt nem tudja otthon várni.Kérje meg a szomszédban lakó angol ismerősét, hogy eressze be a lakásba, vezesse körbe,kínálja itallal,étellel. A fürdőszobában rakott ki tiszta törülközőt, ha éppen kedve van, kimehet a kertbe napozni. Ön csak késő este érkezik haza.

Nice to see you!

I need your help.My cousin, who lives in England, is going to visit me today. The problem is that I'm not capable of waiting for him to arrive at home because I was ordered to do overtime. Would you be as kind to let him in, show my house, offer some food and drink. I put some clean towels in the bathroom. Could you add him that if he feels like sunbathing, he can do it in the garden. Thanks a lot, in advance.I will arrive home quite late.


2.Ön bevándorlási tisztviselő Angliában. Tegyen fel kérdéseket egy most érkező turistának.Kérdezze meg a nevét, nemzetiségét,életkorát, foglalkozását, látogatásának célját,időtartamát. Kérdezze meg azt is, hol fog megszállni s mennyi készpénzt tart magánál. Szeretné látni a visszaútra szóló repülőjegyét is. Végül kívánjon kellemes itt tartózkodást. (Én ezt függőben csinálom, az többet ér.)

Good morning,

I'm an immigration officer and I want to put some questions to you. At first I want to know your name, your nationality and your job(?). I'd like to know how old you are. I wonder why you decided to go here.I also want to know how long you're going to stay in England. I'm interested in where you're going to stay and how much money you keep on yourself.Will you show me your passport that is for your return journey? (?)

Have a pleasant stay!


Szerintetek milyen szintű a tudásom, ez alapján?


2011. júl. 5. 19:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
olyan mintha egy iskolai tankönyvből tanultad volna meg otthon az egészet. oké hogy angol és udvarias, de szerintem túl sok
2011. júl. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
90%
Szerintem nincs vele semmi baj, tök jó. Lehet, hogy 1 kicsit tankönyvszerű,de vizsgán/dogában/... ezt is várják el. Nekem is hasonló volt, és nem reklamáltak... :D
2011. júl. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A szituációfeladat Horvát Károly:Twenty but one könyvéből van, csak az a baj hogy nincs benne megoldás.(ha nem hiszed járj utána)

Hét lehet hogy egy kicsit udvarias lett.x)

2011. júl. 5. 19:45
 4/14 A kérdező kommentje:
Magamtól írtam. Kedves első válaszoló mit értesz azon, hogy tankönyvszerű? (Azért tettem be kérdésnek h tanuljak a 'hibáimból'.)
2011. júl. 5. 19:48
 5/14 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy mi van vizsgán, sőt azt is, hogy elfogadják. Nincs vele különösebb probléma, csak nekem túl hivatalos az egész.Nem életszerű
2011. júl. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
DE ezektől függetlenül jó. vedd úgy,hogy nem szóltam.
2011. júl. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm:)
2011. júl. 5. 19:56
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyiből nem lehet senkinek sem megtélni angoltudását. Egyébként az első szövegben az arrive at home esetén nem kell az "at", mint prepozíció.
2011. júl. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
arrive at home? nekem ez bantja a fulem, sose hallottam igy, csak arrive home. es nem go here hanem come here inkabb. es en inkabb az egyik mondatot ugy mondanam hogy ive been ordered to.... amugy meg jo, de igen nyelvkonyvszeru
2011. júl. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 bongolo ***** válasza:

Nem rossz, de néhány helyen javítanék:


1)

capable of waiting -> able to wait

be as kind -> be so kind

Could you add him -> Could you tell him (ez bizonyára csak elírás volt)


2)

put some questions to you -> ask you some questions

your job -> your business (job se rossz, de inkább business)

to go here -> to come here (bár az egész mondatot nem ártana átfogalmazni)

I'm interested in -> I'm interested in learning (de nagyon formális a mondat)

how much money you keep on yourself -> how much cash you carry

your passport that is for your return journey -> your return ticket, please

2011. júl. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!