Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyedül fel lehet készülni...

Egyedül fel lehet készülni nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs pénzem magántanárra, de szeretnék vizsgázni. Szerintem nem kell sok már a középfokúhoz.( Gimiben is tanultam a németet ). Tanácsot szeretnék kérni, hogy mit tegyek. Nézek filmet, zenét hallgatok, olvasok... Örülnék ha valaki megosztaná velem a tapasztalatait. hetente mennyit készüljek.......stb Nem papirt akarok hanem tudást. bár a felsö is célba van véve:$ ( angol anyanyelvü barátomnak nem lett meg az ecl irásbeli még a szóbeli 100% lett..... érdekes )
2011. júl. 12. 04:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is egyedül készülök rá. Német nemzetiségi óvodába jártam, ezen felül németet tanultam általánosban és középiskolában is. A fősulin semmit, szóval már 3 éve nem volt közöm a nyelvhez, viszont kéne a nyelvvizsga a diplomához.

Most kezdek, szeptemberre iratkozok be nyelvvizsgára.

2011. júl. 12. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én egyedül készültem angolból. Csak középiskolában tanultam angolt 4 évig, előtte nem. 6 éve érettségiztem, és azóta egyáltalán nem foglalkoztam a nyelvvel. Az elmúlt fél évben kezdtem gyakorlatilag az alapoktól az egészet. A középfokú írásbelim sikerült, a szóbelim nem, mégpedig a magnó miatt. Az a gyengém. De még kicsit rágyúrok és menni fog.

Úgyhogy én azt mondom, fel lehet készülni teljesen önállóan is, csak kitartás és akaraterő kell hozzá, hogy egyedül is leülj és komolyan foglalkozz a nyelvvel. Nekem az vált be, hogy minden nap tanultam valamennyit, ha csak egy fél vagy 1 órát, de akkor is. Ne heti egy alkalomra tegyél napi több órás tanulást, hanem minimum minden másnap foglalkozz vele. Szerezz be egy jó nyelvkönyvet, ami részletesen tárgyalja a nyelvtant, vedd meg annak a nyelvvizsgának a gyakorlókönyveit, amelyikre jelentkezni szeretnél és csináld a típusfeladatokat. Nézz sok filmet idegen nyelven, olvass sokat, fordíts, hogy bővüljön a szókincsed. Nézd át a szóbeli témaköröket, esetleg szóbeli előtt elmehetsz néhány alkalommal magántanárhoz, csak ellenőrzésképpen. Menni fog ez, sok sikert!

2011. júl. 12. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!