Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelentenek pontosan ezek...

Mit jelentenek pontosan ezek a szavak/kifejezesek?

Figyelt kérdés
Hali, az angolomat szeretnem fejleszteni, de lefagyok mindig ennel a resznel :). Erdekelne a MAY, MIGHT, Could, Would, Should, szavak pontos hasznalati szabalya,/jelentese. Angolul jol tudok, es hasznalom is ezeket a szavakat, meg ertem is, de valahogy nem tudok altalanositani, h mikor melyiket hova. A szo szerinti jelentesuket ertem, azt erdekelne h konverzacio kozben melyiket mikor kell hasznalni, es mit a kulonbseg koztuk. a Brit angol nyelvhasznalat erdekelne :) kosziiiii!!!
2011. júl. 14. 10:27
 1/1 anonim válasza:

hát ezeket eléggé nehéz elmagyarázni, inkább érezni kell a különbségeket, nem tudni.


MAY I talk to you? - beszélhetNÉK veled? inkább olyan személyes forma (lehetne, nem zavarna)

I MAY do it. - talán megteszem (lehetne és eldöntöm)

Wanna buy this book? I MIGHT. - lehetséges hogy megveszem. válasz formában a MAY/MIGHT nagyon közel állnak egymáshoz. Halovány vonal a különbség.

COULD you help me? - tudnál segiteni?

WOULD you help me? - segitenél?

SHOULD I buy this book? - megvegyem ezt a könyvet? megvehetem, nálam van hozzá a pénz is, de nem vagyok biztos benne hogy ezt akarom, vagy kell nekem. ez egy dilemma

I SHOULD help my mom. - segitenem kéne anyunak. Tudom hogy segitenem kell.

I MAY help her. - talán segitenem kéne neki. nem olyan erős, mint a SHOULD, kevésbé fejez ki kényszert.


Hát ha több időt szenteltem volna neki, talán jobban összehozom.

Ha gondolod privizz és majd jobban leirom.

2011. júl. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!