Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi nehéz a francia nyelvben?

Mi nehéz a francia nyelvben?

Figyelt kérdés
Most kezdek tanulni, de előbb szeretném kikérni a véleményeteket, hogy Ti mit találtatok nehéznek benne. Angolhoz illetve némethez viszonyítva milyen?
2011. júl. 16. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Nehézségek a francia nyelvben:ű

Kiejtés:ha jól megtanulod az elején bármit ki tudsz majd mondani.Be kell vágni!

Hallás utáni értés:A legnehezebb.Vagy rááll a füled vagy nem

Nyelvtan:ne keress benne logikát nincs benn.Tanulj meg franciául gondolkodni és utána könnyű lesz

2011. júl. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem a legnagyobb nehézségeket a nyelvtan okozta... de ha szereted, akkor meg tudod tanulni :) Csak egy kis szorgalom kell hozzá!
2011. júl. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

Az angolnál nehezebb mert vannak benne nemek a németnél könnyebb a nyelvtana

2011. júl. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az igeragozás a necces benne. Némely igéket még a törzsgyökeres franciák is el-el rontják.
2011. júl. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A nemeket mindenhez hozzá kell tanulni, de ha némethez vagy szokva akkor ez nem gond. A kiejtést az elején megszokod és ha egy pici nyelvérzéked is van, utána megy (viszonylag), a ragozásokat általában be kell vágni, bár valami minimális logika van bennük (némelyikben), de alapvetően szép, élvezhető, és szerintem nem olyan bonyolult nyelv, amilyennek híresztelik.
2011. júl. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A helyesírás, kiejtés.
2011. júl. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És a rendhagyóigék nem? - Akkor miért írják fel a francia iskolákban minden éveben a táblára őket?
2011. júl. 17. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én voltam kint Franciaországban egy rövid ideig alap franciatudással és nem értettem semmit... Nem semmit, de nagyon kevés dolgot. :S


Nekem a legnehezebb a hallás utáni értés.

2011. aug. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ma 17:00 Hát abban akkor az angol esetén nagyobb problémád lehet. Mert csak Londonban annyi nyelvjárás van együtt. Hogy a helyiek is "szenvednek" ezzel. Nem vicc.

TFL-es brit például sokszor visszakérdez egy másik már jó ideje Londoni britnek is, hogy mit is mond.

2011. aug. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!