Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek ez nem zavaró a...

Szerintetek ez nem zavaró a francia nyelvben?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy sok francia fiú és lány név van,amelyek csak egy betűvel térnek el egymástól, de pont azt a betűt nem ejtjük.


pl. Justin (fiú), Justine (lány)

Denis (fiú), Denise (lány)

René (fiú), Renée (lány)

Cecil (f.), Cécile (l.)


Ezek jutnak eszembe. Ez nagyon zavaró lehet, nem?


2011. máj. 24. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
És akkor elvárják tőlem, hogy tudjam, melyik-melyik, és hülyének néznek, ha rosszul mondom, pedig nem tis tudok franciául...
2011. máj. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Erre mit lehet válaszolni? Nem, nem zavaró, eleve fel sem merül, hogy másra gondolna valamelyik beszélgető partner. De ha csak önmagában áll, akkor is másként ejted ki (írásban meg egyértelmű).
2011. máj. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Pont amiatt, h a lányneveknél ott az az e, így (máshogy)ejtjük az előtte lévő mássalhangzót, szóval ha nagyon fülel az ember kihallani ,h nő vagy férfi név.(Dönisz,Döníz, Zsüszten, Zsüsztín) Legalábbis is én így tanultam anno.
2011. máj. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja az úgy más tészta! Ha a kiejtésben van különbség, akkor nem lehet annyira zavaró...annak, aki megszokta.
2011. máj. 25. 07:31
 5/6 kanóc ***** válasza:
Az első két példádban kiejtésben is van különbség, a második kettőben nincs. Nyilván zavaró lehet néha. Magyarul sem mindig egyértelmű, hogy Gabi fiú-e vagy lány.
2011. máj. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom a Renée-t Rönének ejtjük, a Renét meg Renének. Egyébként ez a két név a Renátó és a Renáta megfelelője más országokban.
2011. máj. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!