Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Rosetta Stone számítógépes...

Rosetta Stone számítógépes nyelvprogrammal kapcsolatos kérdés (? )

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy nyelvrant tanít? Ha ien milyen mértékben? Ha egyébként nem tanít, akkor hogyan/pótoljam a nyelvtan hiányát?
2011. júl. 18. 05:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Én már kipróbáltam, és főleg a szókincsre, a kiejtésre és a szavak helyesírására fekteti a hangsúlyt. A nyelvtanja az nagyon gyér. A franciánál voltak mondatok amikből lehet következtetni bizonyos dolgokra, de az angolnál nem találkoztam még mondatokkal. Úgyhogy, ha nyelvtanozni akarsz maradnak a nyelvkönyvek.
2011. júl. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a rosetta stone ugy tanit nyelvet véleményem szerint, ahogy pl egy gyereket tanitanának beszélni. tehát nem szabályokat és nyelvtant tanulsz vele, hanem sokszori ismétléssel rögzíti az adott helyzetben használandó nyelvtani formát. Én nagyon hasznosnak találom mivel így lehet jol idegen nyelven beszélni, ha már nem kell gondolkozni milyen igeidőt használj hanem automatikusan jön, és a rosetta gondoskodik az ismétlésről az biztos :D viszont ha nyelvtani szabályokat akarsz konkrétan akkor azt nyelvkönyvekből, vagy egyszerüen neten rákeresve biztos találsz pluszban.
2011. júl. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én 8 évig németet tanultam (általános + közép), de míg régen kentem és vágtam addig középiskola negyedikre már nyögdécseltem, így az érettségim is csak 42%-os lett. Ugyhogy finoman szólva is nem annyira tetszik a német. Aztán két évvel kélsőbb (idén februárban) elmentem nyelviskolába angolt tanulni. Úgyhogy azt nyomom. Hogy felgyorsítsam a dolgokat, illetve ismétlésképp elkezdtem rosetta stone-t használni. Az mindenesetre biztos hogy az ismétlés az komoly benne :-) _Most járok a level 1 unit 1 lesson 2 részénél, de a cooking, ruuning, eating, drinking, swimming milliószor volt. Most jönnek lassan új szavak. Szerencsére úgy ahogy tudom a nyelvtant, de belekukkantottam a spanyol nyelvbe is és akkor gondoltam arra, hogy honnan tudnám meg a spanyol nyelvtant... És innen született meg a kérdés.

2011. júl. 18. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!