Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanultátok meg...

Melyik nyelvet tanultátok meg önállóan?

Figyelt kérdés
Melyiket tudtátok megtanulni tanári segítség nélkül és mennyi idő alatt?
2011. júl. 20. 11:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én horvátul tanultam meg mindenféle tanári segítség nélkül (nem is találtam ebben az országrészben horvát-tanárt), könyvekből kb. 1 év alatt.
2011. júl. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Én spanyolul, könyvekből, és kicsit a netről, középfokon, egy év alatt.
2011. júl. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Angolt, középfokon könyvből és netről. Németet nem magamtól. De szeretnék tovább fejlődni mindegyikkel.
2011. júl. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

oroszt folyékonyan két év alatt, a nyelvtan nem bonyolult van egy pár jó könyv plusz net orrvérzésig.

egy év után megcsináltam a középfokút a második év végén a C2-est csináltam, igaz a középfok után olyan helyen helyezkedtem el ahol napi szinten kellett használnom az oroszt, illetve a munkám kapcsán három hónapot a második évben kint is voltam.

2011. júl. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én most hébert tanulok tanár nélkül, bár azt közel sem állíthatom, hogy MEGtanultam volna. De a kitartás megvan, bár azért azon vagyok, hogy tanárt is tudjak keríteni, csak errefelé nem nagyon akad. Ha nincs tanár, akkor csinálom tovább egyedül.
2011. júl. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Magyar, kb. 3 év alatt.
2011. júl. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
51%

"Én horvátul tanultam meg mindenféle tanári segítség nélkül (nem is találtam ebben az országrészben horvát-tanárt), könyvekből kb. 1 év alatt."



A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 11:32


// Te érted a deklanációt? :| //


amúgy most horvátul tanulok itt neten, van ilyen szavas könyvem abból is tanulok. majd még szeretnék spanyolt vagy olaszt tanulni, esetleg franciát itt neten, bár azt tancsáolták nekem, hogy szerezzek nyelvtanárt. De egyelőre még az angolt tanulom a suliban, majd hamarosn nyelvvizsgázok. A horvátot 3 napja kezdtem el körülbelül, eddig úgymond jól haladok. :)

2011. júl. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Spanyolt barántőm tanította meg; angolt tanár; hollandul, portugálul, olaszul és svédül meg barátnőmmel közösen tanultunk meg, tanári segítség nélkül (bár svédül még nagyon alapfokon tudunk, és abban segítség is lesz). :)
2011. júl. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 21:26

Első válaszoló vagyok.

Nagyon kitartóan kell tanulni, nehéz nyelv a horvát. Én úgy kezdtem, hogy gyakran jártunk Horvátországba, ezért egyszer itthon vettem egy horvát nyelvű kisokost, talán 200Ft volt, és abból elkezdtem tanulni a betűk kiejtését, majd kifejezéseket, szóösszetételeket, párbeszédeket. Utána kimentünk horvátba, már tudtam beszélni ott az emberekkel, bármilyen témában, étteremben tudtam kérni stb.

Utána vettem egy nyelvtankönyvet (kint, mert itthon azt sem találtam komolyat), amiből még most is tanulok.

Az alapfokom már megvan, ősszel megyek középfokra.

Sok sikert neked is!

2011. júl. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

ma 18:04

Ez jó módszernek tűnik.

nagyon szépen köszönöm!

2011. júl. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!