Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Viel Glück dazu vagy dafür?

Viel Glück dazu vagy dafür?

Figyelt kérdés

pl. ha valaki kimegy Spanyolországba tanulni, mit mondok neki, Viel Glück zu Spanien vagy für Spanien?


egyáltalán, sok szerencsét valamihez az "zu" vagy "für" ??


2011. júl. 21. 02:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Viel Glück mit dem spanischem.

Ha behívod a Startlap.hu oldalat, ott találsz szótárat, illetve egyszerűbb kifejezéseket lefordít neked, sőt, meg is hallgathatod a fordítást.

Én kapásból a zu-ra tippeltem volna, de előtte megnéztem a Startlap fordítást, és egyértelműen a fenti fordítást kaptam meg.

Egyébként a Glück után nem csak a mit-et, hanem a zu-t is lehet használni, más esetekben.

2011. júl. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

hát örülök a startlap szótárának, de én egy echte német szájából hallottam tegnap "für"-rel, úgyhogy nem igazán érdekelnek ilyen google/startlap/stb. fordítók, németül jobban értők véleményére lettem volna kíváncsi, az internetes kereséshez én se vagyok hülye


azért kösz

2011. júl. 21. 17:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!