Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik angolból nyelvvizsgáztak...

Akik angolból nyelvvizsgáztak vagy nyelvvizsgázni fognak! Milyen könyvekből tudtátok jól elsajátítani az igeidők használatát? (fontos, bővebben lent)

Figyelt kérdés
Jövő tavasszal szeretnék nyelvvizsgát tenni,eddig suliban tanultam angolt.Újra szeretném tanulni az igeidőket,hogy helyesen beszéljek angolul és a nyelvvizsgám is meglegyen.Valami olyan könyvet kersek,ami egyszerűen fogalmazott,érthető,lényegretérő.Természetesen magyar nyelven.Illetve amiben le vannak írva pontokba szedve,hogy melyik igeidőt milyen esetekben használunk.Arra gondolok,hogy pl az egyszerű jelent napirendeknél is használjuk.Így legyenek felsorova a dolgok.Azonkívül hasonló igeidőket hasonlítson össze a könyv,magyarázza el érthetően,amit egy 16 éves is kiválóan megért.Előre is köszönöm a válaszokat!:)
2011. júl. 21. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Oxford Angol Nyelvtan.
2011. júl. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2011. júl. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

1000 kérdés 1000 válasz (vagy 888 kérdés 888 válasz) --> szóbelihez szerintem nagyon hasznos

a nyelvtani áttekintéshez szerintem ez nagyon klassz: www.orvosiangol.com/Grammar/Angol%20Nyelvtan.pdf


én is ebből tartok magán órákat:)

2011. júl. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az 1000 kérdés 1000 válasz tényleg nagyon jó:) Egyébként én is mindig hadilábon álltam az igeidőkkel, de ha sok filmet/sorozatot nézel, egy idő után már magától jön a használatuk (nekem legalábbis így volt). Felsőfokúm van:)
2011. júl. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az 1000 kérdés 1000 választ már tíz éve is kívülről ismerték a vizsgáztatók. Nyelvtan tankönyvből nem fog rád ragadni, ahhoz gyakorolni kell sokat (regények olvasása, chatelés stb.)
2011. júl. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!