Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mekkora az a minimum szókincs,...

Mekkora az a minimum szókincs, amivel át tudok menni német középfokú nyelvvizsgán? Ha most elkezdem, akkor májusban tudok nyelvvizsgázni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogy tudsz-e, az csak rajtad múlik. A szóbeli nyelvvizsgára én az Egy híján húsz tankönyvet ajánlom, de az írásbelihez az nem elég. Viszont ez attól is függ, hogy melyik nyelvvizsgára akarsz bejelentkezni. Ha nem akarsz sok szót "bemagolni", viszont a nyelvtan jól megy, akkor pl. az ORIGO való neked. Sok sikert hozzá!
2011. szept. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Májusig bőven van idő. Tehát csak akarat és motiváció kérdése az egész. Legalább heti 4-5 órában kell(ene) foglalkozz a nyelvvel, hogy biztos legyél az eredményben.
2011. szept. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Heti 4-5 óra?! Nem lesz az egy kicsit kevés? Szerintem inkább minimum napi 1.5-2. A rendszerességen van a hangsúly, tehát ebbe néha belefér egy másfél órás német film is, ami után az ismeretlen szavakat ki is jegyzetelhetnéd (fél óra kb., és mégis sokat tanulhatsz ezzel is..!), vagy egy erősebb nap is, amikor inkább a nyelvtani részeket tanulod.
2011. szept. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek a válaszokat!!:) (csak az a baj hogy közben egyetemre járok:P de remélem összejön azért:D)
2011. szept. 11. 19:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem így általánosságban annyi a hozzáfűznivalóm(egyébként gyakorló angolos,olaszos nyelvtanárként és tolmács-szakfordítóként),hogy a heti 4-5 óra az kevés.Esetleg akkor elég,ha ennyi időt töltesz effektíve tanárral.Abból viszont 2x2 óránál több egy héten felesleges,mert nem tudsz egyik óráról a másikra érdemben felkészülni,nem tud tesztelni,mert nem lesz időd az órák között tanulni.(főleg,hogy ahogy írod,tanulsz mellette az egyetemen)

Én napi(!) minimum 2-3 óra intenzív nyelvvel való foglalkozást ajánlok a tanár mellett(nem helyette!),de még jobb,ha mondjuk tudsz vele foglalkozni reggel mondjuk nyolctól tízig,vagy ha később kelő vagy,akkor kilenctől tizenegyig,utána eszel,sziesztázol,mást csinálsz,és mondjuk délután 3-tól 5-ig.

2011. nov. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Milyen lett a vizsga?
2013. márc. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!