Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen angol nyelvű mesét,...

Milyen angol nyelvű mesét, filmet ajánlanátok, amiben nincs nagyon sok idegen szó, amit körülbelül, egy középhaladó szintű is megért?

Figyelt kérdés
2011. júl. 21. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Filmet nem fogsz olyat találni, de mesék eleve gyerekeknek készülnek, nem hiszem, hogy bármelyikben olyan bonyolult, összetett mondatok lennének pl a Fecsegő tipegőkben :D

Amúgy ne az alapján akarj filmet keresni, hogy mennyi az idegen sző benne, az a jobb ha minél több van benne.. lehet, hogy most nem érted de ha nem gyakorlod akkor soha nem is fogod.

Én anynyelvi szinten beszélek angolul és egyedül tanultam meg, úgy hogy filmeket/sorozatokat néztem.

2011. júl. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi anno a TOP SECRET című filmet néztük angolórán, egy csomó poén amúgy is érthető volt...

Amit még nagyon a nyelvtanulásom elején láttam, és értettem is, az a THE SILENT ONE volt, (süket-néma bennszülött fiú volt a főszereplő, ettől függetlenül volt benne szöveg, de nem rengeteg)

ENDLESS LOVE (Brook Shields...), azt is angolul láttam először, és értettem

amúgy középhaladó szinten nyugodtan próbálkozhatsz bármivel, a lényeget biztos megérted, minden egyes szót felsőfokúval se fogsz érteni...

2011. júl. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

miért ne értene minden egyes szót felsőfokúval?

ha nem ért mindent, nem felsőfokú..

2011. júl. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

mert itt filmnézésről volt szó, nem szövegleírásról, az még egy anyanyelvűnek sem biztos, hogy menne úgy, hogy ne állítaná le néha, és ne tekerné vissza, függetlenül attól, hogy mindent értett... A mindent megérteni, nem egyenlő azzal, hogy minden szót megérteni. Ha valakinek olyan elgondolása van a nyelvtanulásról, hogy a felsőfok egyenlő azzal, hogy minden egyes szót megért, az jobb ha még időben abbahagyja, és másba fekteti az energiáját.


Egy nyelvtanár, aki felsőfokon beszél több nyelvet, de mégsem biztos, hogy ért minden egyes szót első hallásra egy filmből...


:D

2011. júl. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!