Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki leelenőrizné az angolom?

Valaki leelenőrizné az angolom?

Figyelt kérdés

Returning to Sweden with his brother Emil in 1852, he and Amil worked in their father's explosives factory. An explosion in the factory killed Emil in 1864 and his brother, Alfred was deeply affected. He wanted to invent a safer explosive, last but not least in 1867 invented one, which he called 'dynamite'. He started to set up dynamite factories because he founded factories and made a fortune in many parts of the world. In 1896 he died and left 9 million dollars to set up yearly Nobel Prizes for science, literature, and world peace.


Nobelről kellett írni, egy mondatba több mondatot kellett beilleszteni, a megadott mondatokból.


2011. júl. 22. 14:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Egész jó.


Néhány apróság:


1. last but not least azt jelenti, hogy végül de nem utolsó sorban. Sztem nem illik bele a mondatba. Nem azt akartad írni, hogy AT LAST (végül)?


2. A mondat a gyáralapítással sánít. Így írnám: ... factories and due to founding some he made a fortune...


3. Még a yearly helyett lehetséges az ANNUAL.


A.

2011. júl. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem lett rossz, az előzőt még kiegészíteném: Az elején érdemes On-nal, esetlen When-nel kezdeni a mondatot.

Ezenkívül az "An explosion in the factory killed Emil in 1864 and his brother, Alfred was deeply affected" mondat egy picit értelmetlen, mert nem tudom hogy hogy a robbanás kit ölt meg. (Emilt és (fiú)testvérét is, vagy csak Emilt de akkor az and nem jó oda.)

2011. júl. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A második amit írtam nem feltétlen hiba, mert így is jó. Csak talán jobb lenne egy picit átfogalmazni a mondatot a könnyebb érthetőség kedvéért. (Ezt elfejetettem írni.)
2011. júl. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2011. júl. 22. 15:34
 5/13 A kérdező kommentje:
Csak Emil halt meg, Nobel életben maradt.
2011. júl. 22. 15:38
 6/13 A kérdező kommentje:
A due to nem ugyanaz, mint a because?
2011. júl. 22. 15:41
 7/13 A kérdező kommentje:
Pontoztalak titeket. Sajnos az on, when nem kell, mivel a mondatkezdés az adott Returning. Így utólag tényleg igaza van az első kommentelőnek, at last jobban illik bele szerintem is. A gyáras rész viszont adott, a founding semmiféleképpen nem jó, mivel az is adott founded, esetleg, ha megtudná valaki nézni mégegyszer ott, nagyon hálás lennék. Az annual sem illeszthető be. Köszönöm a segítségeteket.
2011. júl. 22. 18:15
 8/13 A kérdező kommentje:
Emil halálánál meg elválasztottam vesszővel az évszám után, persze az and-et kihagytam, úgy remélem jó.
2011. júl. 22. 18:17
 9/13 anonim ***** válasza:

Már miért ne lenne jó a founding??

A due to azt jelenti, hogy köszönhetően valaminek. Ha utána ige áll, akkor az inges alakba kerül: due to founding. Köszönhetően az alapításnak.


Az annual azt jelenti, hogy évenkénti. Mi a baj vele?

2011. júl. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Angoltanár vagyok, ez a szint meg úgy B1.

Khm...


A.

2011. júl. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!