Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan szerethetném meg az...

Hogyan szerethetném meg az angolt? 16 angolom van egy héten van amikor 3-4 egymás után mégis mit tegyek hogy kibírjam?

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 17:19
 1/9 anonim válasza:
100%

Gondolom ilyen nyelvi előkészítős osztályba jársz.., én is ilyenben vagyok, szerencsére nekem már csak ez az egy évem van!

Nálunk is így volt, csak én németes voltam! Hát én próbáltam úgy hozzá állni, hogy hasznos, meg sok mindenre kell a nyelv és muszáj volt tanulnom..., egy év múlva megszoktam és meg is szerettem valamennyire a nyelvet! :)

Viszont a tanárt nagyin nem kedveltem mindig leosztályzott...

Zárójelben jegyzem csak meg, hogy nem sok értelme van ezeknek az osztályoknak, erre már páran rá is jöttek, és nem is akarnak többet indítani!

Kitartást neked! :)

2011. okt. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Kati88 válasza:
100%

Szia!

Régen én is utáltam az angolt, mert nem értettem, azaz nem voltam olyan szinten, mint az osztálytársaim. Nem tudom, hogy nálad melyik van, hogy untat-e olyan jól megy, vagy a felét nem érted annak amiről szó van.

Én azon csodálkoztam, hogy a buzgó mócsingok miért jelentkeznek és mesélnek a hétvégéjükről vagy a véleményükről a környezetszennyezésről angolul, de mostmár tudom, hogy az angol a legfontosabb dolog, ez az egyetlen amire tényleg szükséged lesz a jövőben. ÉS beszélni meg pláne fontos angolul. Neked mik a céljaid , terveid a tanulással kapcsoaltban? Mert pl. ha jó jegyet szeretnél kapni, akkor nagyon ott kell lenni lélekben az órákon, és nem csak hátul ülni és elvegetálni.

2011. okt. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Nekem 18 németem van az előkészítő osztályban, de azért jelentkeztem oda, hogy tanuljak meg egy nyelvet maximális szinten és egy másikat normálisan... (angol) Nekem semmi bajom nem volt a sok nyelv órával, sokkal könnyebb tanulni azt amit egész héten veszel mint amit csak heti 1 órában.


Ha tudtad, hogy ilyen sok nyelvórád lesz, akkor minek jelentkeztél oda? Üdv!

2011. okt. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Toncsi63 válasza:
100%
Próbáld ki, hogy napközben amikor egyedül vagy, angol nyelven gondolkodsz, esetleg beszélhetsz "magadban"
2011. okt. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Selektra válasza:
100%

Sajnos amit muszáj és abból is sokat az ember nem igen tudja megszeretni ez sajnos: az ülj le és tanulj!!! kategória :(


(anyám nálam is a seggelős módszert javasolta)

2011. okt. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Az a legfontosabb, hogy lásd, hogy az angol tényleg hasznos neked.

Nézz filmeket, kedvenc sorozataidat angolul, eleinte magyar felirattal, rá fogsz jönni, hogy mennyivel több van az angolban, mint a magyarban. Egy csomó mindent nem lehet átadni fordítással/szinkronnal.

(A rajzfilm más kategória, ott szerintem intelligensebb a magyar, és főleg a régi filmeknek gyönyörű és szellemes magyar fordításai/szinkronjai vannak, de most amikor 1-2 nap alatt kell fordítani és szinkronizálni egy-egy filmet szinte lehetetlen ugyanolyan minőségi munkát végezni.)

Regisztrálj külföldi chatekre, csak hogy angolul beszélgess az ottaniakkal.

Olvass angol cikkeket a kedvenc témáidban.

Nézz TED.com-ot.

Ha angol zenét hallgatsz, fordíts arra is energiát, hogy mit énekelnek, mi a szöveg. Remek poénok és rejtett jelentések vannak egy-egy szövegben.

2011. okt. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Ja, és ha még nagyon az elején vagy, keress angol képregényeket, azokat könnyebb olvasni.
2011. okt. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
én is angolul nézem a sorozatokat, angol felirattal:) eleinte vicces volt, mert semmit se értettem...:) de aztán előbb utóbb egyre több szavat, kifejezést megjegyzel:)
2011. okt. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Tanulj.

Ez a titka mindennek és nem fogod utálni.

Utálni csak azt tudjuk amit nem tudunk és félünk az égéstől.

Az jó ha angolnyelvű filmeket nézel!Lenyűgöz a kiejtésük stb.A legjobb,ha nem csak szavakat tanulsz,hanem mondatokat.

Gyerekkorodban beszélni sem csak szavakkal tanultál,próbáltad a magad mondatait.

Sokkal könnyebb,mert egy mondatban több szó is van,mivel szókapcsolatot alkot, könnyebben ragad meg, és a mondatalkotás is könnyebb lesz.Míg egy szóval el görcsölsz 2 percet,azalatt egy mondatot is megtanulsz,könnyebben.

A szavak pedig csak megkavarodnak a fejedben.

2011. okt. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!