Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol középfokú nyelvvizsgára...

Angol középfokú nyelvvizsgára (fel) készüléshez jó az Advanced Learner's Dictionary az Oxford kiadótól? Esetleg tudtok jobbat? (fontos, bővebben lent)

Figyelt kérdés

CD melléklet is van hozzá?Kifejezések is vannak benne?A kifejezések kellenek a nyelvvizsgára?

Mennyibe kerül?

A válaszokat előre is köszönöm.:)


2011. júl. 24. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! A fenti könyvet nem ismerem. Az alábbiból készültem középfokú angol nyelvvizsgára:

[link]

Sok BBC rádióadás angol nyelven + podcasts + www.sharedtalk.com

2011. júl. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kiváló amennyiben egynyelvű szótárra vágysz.

Itt van ingyen online:


[link]

2011. júl. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat,de még jöhetnek a könyvről a tapasztalatok.:))

Kedves első válaszoló!Mi az a podcasts?

2011. júl. 24. 23:06
 4/5 anonim ***** válasza:
podcast amit ipodra le tudsz tölteni (vagy más mp4 lejátszóra - hang+kép)
2011. júl. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Az advanced learner's dictionary jó akár oxford, akár cambridge. Én a cambridge szótárt jobban szeretem, jobban tetszik a szómagyarázatok felépítése, és a kiejtésnél a szimbólumok kivitelezése is jobb. Nekem mindkettő megvan. Az oxfordnak jobb a képmagyarázos középső szekciója. De ha kétnyelvű vizsgára mész, kétnyelvű szótárra lesz szükséged (országh-magay), ebből a közép méretet ajánlom.

Van cd melléklete az egynyelvűeknek is és a kétnyelvűnek is. 8-10e ft az oxford. Sok kifejezés, idióma, és még példamondatok, sőt nyelvtan is van benne. Csak ajánlani tudom.

2011. júl. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!