Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolban mely igeidők a...

Angolban mely igeidők a legfontosabbak?

Figyelt kérdés

12 igeidő van, de úgyhallottam, hogy felével már külföldön is jól el lehet helyezkedni.

Kérdésem-->

1.Mely igeidők szükségesek egy középszintű érettségi, és egy középfokú nyelvizsga megszerzéséhez?

2.Mely igeidők szükségesek, hogy külföldön megálljam a helyem a nyelvvel?:)


Előre is köszönöm a válaszokat!!!


2011. júl. 25. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogy teljesen megálld a helyedet, kell olyan 12. Kell az összes Present, az összes Past, plusz a jövőből kell a sima, a Progressive, a Perfect, és akkor meg miért ne tudnád már a Perfect Progressive-et is? Nem olyan bonyolult dolog ez, mint elsőre látszik, teljesen logikus az egész. Nyelvvizsgára szerintem az összes kell, hiszen úgyis teli van ismeretlen szavakkal, nehogy már ez zavarjon meg. De - mint mondtam - a nyelv rendes beszéléséhez kell az összes.


Ja, a felével már elhelyezkedhetsz, úgy, mint Consuela a Family Guyban...:D

2011. júl. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindig az a legfontosabb, amivel éppen dolgod van, de komolyan! Ezért - szerintem - legalább felismerés/megértés szintjén, sajnos mindegyik kikerülhetetlen, középfokú nyelvvizsgához pedig mindegyikre szükséged lesz!

A legalapabb nyilván hogy érezd a különbséget a folyamatos és egyszerű jelen, múlt között, tudj utalni jövő időre (will, going to, folyamatos jelen a minimum, de persze nem árt ha az egyszerű jelen jövőre utalásával + will be ...-ing-gel is tisztában vagy, és jó ha hallottál befejezett jövőről is...), szóval ha a mondatom elején említett igeidők megvannak, akkor már némi szókincs segítségével kézzel-lábbal simán elboldogulsz, de ha nem akarsz néha bután nézni, akkor a befejezettséggel is tisztában kell lenni (jelen, múlt jövő).

Az a baj, hogy elég nehéz 12 különálló "buborékként" tekinteni az igeidőkre, célszerűbb egyszerű-folyamatos, befejezett-befejezetlen, aktív-passzív nézőpontból gondolni rájuk, úgy értem fogsz egy adott mondatot, és megnézni, mennyivel jelentene mást, ha másik struktúrát használnál...

2011. júl. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A hétköznapokban a leggyakoribb a sima és folyamatos jelen, a present perfect és a sima jövő. Ezekkel kb el tudod mondani amit akarsz, és az általános beszélgetésben ezeket fogod a legtöbbet hallani, főkeg ha külföldön nem angol anyanyelvűekkel kommunikálsz angolul, hisz nekik sem az anyanyelvük az angol.


Ennek ellenére, ahogy fentebb írták, úgyis megtanulod (és meg is kell tanulnod) az összeset.

2011. júl. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindegyik kell kulfoldon, csak van amikor azt mondod hogy i will have gone vagy i will have been working, na ezek a nagyon ritkak, de az osszes tobbi ugyanolyan fontos. Es aki azt mondja hogy nem hasznalnak olyat hogy i have valami (talan ez a present perfect), akkor az vagy hazudik vagy sosem volt kulfoldon. Egyebkent semmi nehez nincs bennuk, ha tudod mondani hogy i go, akkor azt is hogy you were gone meg she had been, de ez majd radragad ugyis.
2011. júl. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!