Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol szinkronos filmeket...

Angol szinkronos filmeket angol felirattal hogy érdemes nézni?

Figyelt kérdés
ha nem értek valamit álljak meg és szótárazzam ki a nem értett szavakat, vagy hagyjam és nézzem tovább? közepes szinten tudok angolul, bár a középszintű nyelvvizsgától még távol állok :)
2011. júl. 25. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Érdemes az ilyen filmeket kétszer megnézni. Először úgy, hogy megállsz, kiszótárazod. Utána úgy, hogy nem állsz meg, és emlékezni fogsz rá, hogy mit jelentettek azokat, amiket nem tudtál. Így rögzülni is fog, hiszen először megnézted a szótárban, másodszor már cselekvéshez fogod kötni a jelentést.
2011. júl. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Ha a nyelvtanulásnak ezt a módját szeretnéd használni, akkor én azt a tanácsot tudom adni, amit még én kaptam anno egy nagyon kedves angol tanárnőmtől:

nézd meg először szinkronnal a filmet, majd nézd meg angolul, magyar felirattal, majd angolul angol felirattal, és végül (ha még nem unod nagyon), akkor angol nyelven, felirat nélkül! Én egyszer már kipróbáltam, és tényleg nagyon sokat segített!

De ha nem akarod ennyire elhúzni, akkor szerintem nézd meg angolul, felirat nélkül, végig, így legalább nagyjából tudni fogod már a történetet, és második alkalommal pedig próbálj jobban odafigyelni azokra a részekre, amiket nem értettél meg először. Második alkalommal már megállíthatod, visszatekerheted a filmet, de legalább már nagyjából érteni fogod a cselekményt, és szövegkörnyezetből nagyon sokszor rá lehet jönni a szereplő mondandójára! Legalábbis ez nálam beválik/bevált...

Sok sikert & jó szórakozást! :)

2011. júl. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is hasonló szinten vagyok. Én meg szoktam állítani, kiszótárazom, és le is írom egy lapra. Így sok szót meg tudok jegyezni és később a hasznomra válhat. Bár előfordul,hogy lusta vagyok ehhez és inkább tovább nézem a filmet :D
2011. júl. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én próbáltam angol és magyar felirattal is, bár én nem nyelvtanulás miatt,de volt pár szó ami rám ragadt. De ha már itt tartunk,akkor tud valaki ajánlani kezdőknek vmi filmet,amiben hétköznapi kifejezések vannak és viszonylag egyszerű a szövege?
2011. júl. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Captain Abu Raed ( Abu Raed kapitány)<-szerintem kezdőknek ez tökéletes
2011. júl. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsónak: én A nők című filmet láttam legutóbb angolul, magyar felirattal, de a feliratot ritkán kellett néznem, mert nagyon szépen és érthetően beszélnek benne. Jó kis vígjáték, nem kell tőle csodákat várni, de pár mosolyt csalhat az arcodra! :)
2011. júl. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kmplayer nevű programban be lehet rakni alulra és felülre is egy-egy feliratot, így egyszerre mehet az angol és a magyar felirat.

Megspórolod a szótárazást.

Nekem nem kicsit vált be. :P

2011. júl. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben angolul nézném, felirat nélkül, mert ha van felirat, akkor azt fogod olvasni és nem fejlődsz.


Megnézed a filmet 2x, 3x, és egész sokat fogsz belőle érteni. Ha abszolúte nem világos valamelyik rész benne, akkor vedd elő a felirat file-t, és nézd meg azt a részt, amit nem értesz.


A nyelvtanulás nemcsak móka meg szórakozás, hanem piszok kemény munka, de nem kell tőle megrettenni, mert az intenzív munka órák alatt mérhetően kifizetődik. Ha intenzíven akarsz dolgozni, akkor úgy csináld, ahogy mondtam.

2011. júl. 26. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Thanks to the 1. and the 2.
2011. aug. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!