Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolból haladó szinten...

Angolból haladó szinten vagyok. Ajánlanátok egy jó szókincsfejlesztő oldalt?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:
ennél szerintem hasznosabb, ha unalmas pillanataidban felütöd a szótárad, és véletlenszerűen megtanulsz eddig ismeretlen szavakat. Vagy pedig az eddigi nyelvkönyveid, fénymásolt feladataid nem ismert szavaira keresel rá, s ezeket jól megtanulod.
2011. aug. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Olvass, mindegy hogy mit (tudományos/csillagászati/orvosi cikkeket, szépirodalmat), csak minél többet!!!

Semmi nem fejleszti úgy a szókincsedet, mintha valós tudást szerzel (nem nyelvi tudást) olyan témakörben, ami érdekel, mivel akkor a nyelv az, aminek lennie kell: médium, nem pedig a tanulás tárgya! Ma már szerencsére sokminden elérhető interneten, nem kell tetemes összegért előfizetni pl a National Geographicra [link]

olvashatsz híreket

[link]

válogathatsz a jobbnál-jobb ingyenes könyvek közül

[link]

Ha kb. 8x találkozol egy szóval, akkor már be is épült a szókincsedbe.

Ha pedig konkrét témakörönkénti fejlesztést szeretnél (ami jó, mert könnyen átlátható, bármikor vissza tudsz "lapozni" a megfelelő helyre, ha nem jut eszedbe...; szóval másképpen hatékony, mint az olvasás), akkor itt van ez:

[link]

kifejezetten közép és felsőfokú tanulmányokhoz (boltban arany áron lehetett kapni)...

2011. szept. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
olvasás angolul - bármit, ami érdekel
2011. szept. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

interpals.net

Ide ingyenesen regisztrálhatsz és beszélgethetsz emberekkel a világ minden tájáról. Hidd el, a gyakorlás a legjobb formája a szókincsépítésnek =)

2011. szept. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én az ilyen internetes chateléstől azért tartanék, ha nyelvtanulásról van szó, mert nagyon gyakran tragikus az az angol, amit interneten az emberkék használnak, még az angol anyanyelvűeknél is, az internetes szleng és a helyesírási hibák miatt, de a nem angol anyanyelvűek meg gyakran még alapból is borzalmasan tudnak angolul - szóval abból tanulni azért gyakran nem a legjobb
2011. szept. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem sokat segített. Ha megválogatod, hogy kinek válaszolsz, akkor elkerülhetőek ezek a problémák. Azt látod, ha valaki a szlenget beszéli folyamatosan vagy nem. =)
2011. szept. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!