Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék megtanulni angolul...

Szeretnék megtanulni angolul egyedül, hogyan ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szeretnék megtanulni angolul a jelenleginél sokkal jobban. Hármasra érettségiztem belőle, meg kell hogy mondjam, nem vettem túl komolyan. Most úgy vagyok az angollal, hogy egy alapnál azért egy kevéssel többet tudok, de ez nem elég egyáltalán. Egy másfél éven belül szeretnék kijutni Amerikába és ott szakmát tanulni, tehát ennyi időm lenne az angolra. Néztem Amerikai nyelviskolákat, de megfizethetetlenek nekem, és idehaza sem akarok erre költeni, mert ugye szedem össze a pénzt a kijutáshoz. Szóval az lenne a kérdésem, hogy itthoni tanuláshoz miket ajánlanátok? Esetleg milyen nyelvi szoftverek vannak, könyvek, stb..... Egyenlőre nekem az a tervem, hogy kezdő könyveket is beszerzek, szóval leges-leges legelölről kezdem, így biztos a fejlődés. Jelenleg sokat böngészgetek külföldi oldalakat, és fordító segítségével próbálom jegyezni a szavakat. De ez sem elég, ezért is érdekel a véleményetek, hogy milyen könyveket, praktikákat alkalmazzak itthon a szobámban. Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv! 20/f


2011. okt. 31. 23:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én 2évig éltem németországba. És folyékonyan beszélek németül. Van amikor azt hiszik német vagyok:) 3as voltam általánosba(magyarországon) németből. 8. osztály után kimentem, 88%osra érettségiztem. nyelvvizsgám 80%os lett. (szóbeli 100%) Nemkell semmilyen nyelviskola, csak beszéld a nyelvet, a többi jön magától.


üdv, 20/f

2011. okt. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Szia.

Én is most kedztem el angolt tanulni,én is próbálok segítséget kérni de most van egy olyan könyv csomagom /Ingyen kaptam hálistennek/aminek az a címe hogy English in 20 minutes a day, vagyis napi 20perc angol én most ebből tanulok nyelvtani résszel kezdtem, meg közben neten is küldenek ingyen leckéket.Szalai Nóra 5perc angolul,ezt írd be a googléba aztán hajrá.de van sokféle ilyen online tanulás.meg google fordítót is használok.26/L

2011. nov. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
[link] ez egy ingyenes honlap ahol egész jól elvannak magyarázva a dolgok
2011. nov. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia.

Én csak azt tudom ajánlani, hogy olvass könyveket.

Most nagyon maradi leszek, olvass Harry Pottert. Igaz sok hülyeség is van benne, de sok hasznos szó, mondat, vagy szókapcsolot található benne.


Szerintem ne nyelvi software-t vagy könyvet olvass, hanem valami random könyvet ami ÉRDEKEL.


Amit esetleg nem értesz belőle, kiszótárazod.

Hidd el egy hosszabb könyv végére azt veszed észre, hogy mennyivel jobban beszéled a nyelvet.

2013. máj. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

" szóval leges-leges legelölről kezdem, így biztos a fejlődés."


Nem. Így biztos a helyben topogás. De te tudod, hogy mit szeretnél.

2015. jan. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!