Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért érdemes oroszul tanulni?...

Miért érdemes oroszul tanulni? Nehéz? Nem kelt valakiben negatív érzetet?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 6. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért keltene negatív érzetet?? Új nyelvet tanulni mindig kihívás és izgalom! Egyébként egyre nagyobb divat az orosz, de nem csak divatból kell-lehet nyelvet tanulni. Ha érdekel, próbáld meg, ha már benne vagy el tudod dönteni, hogy tetszik-e vagy negatív érzetet kelt benned... :)
2009. ápr. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én másfél éve tanulok oroszul, csak úgy önszorgalomból, mert nagyon szép, legalább is nekem nagyon tetszik.


Az egy dolog, hogy a politikával megpróbálták tönkre tenni, de attól az még egy hihetetlenül szép és érdekes nyelv.


Hogy nehéz-e??? Én németül beszélek még, azaz abból felsőfokúm van, és latinul tanultam még 4 évig. A német mondjuk sokkal szabályosabb mint az orosz. Szóval szerintem nem nehéz, bár szorgalom kell hozzá^^

Szerintem tanulj oroszul, egyszerűen mert szép és mondjuk tök jó lehet az Anna Karenyinát (remélem így van latin betűkre átírva) eredetiben olvasni!!!

p.s.: Én 17 vagyok

2009. ápr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Többször volt már ilyen kérdés, mindig le is írtam. Felsőfokúm van oroszból és 16 éves korom óta használom tolmácsolásra (pedig akkor csak középfokúm volt). És a tolmács csapatban nagyon kevesen vagyunk fiatal oroszosok, még vagy tíz kéne csak oda. Máshol is találtam már állásajánlatot, ahova semmi más nem kell, csak orosz nyelvtudás.


Az elején nagyon nehéz, de ha már megtanultál ragozni, akkor sima ügy. Én nagyon szerettem tanulni.

2009. ápr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És az olvasás menyire nehéz? a betűket már elég jól ismerem de így is kicsit darabos az olvasásom..:D
2009. ápr. 6. 23:56
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát majd belejössz! Megismersz egyre több szót, egyre többet olvasol, és majd lesz kis rutinod. Csak ne add fel!
2009. ápr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedvet kaptam hozzá de azaz igazság hogy tanárra nincs pénzem a városomban meg nincs olyan nyelviskola ami lehetővé tenné ezt. Esetleg interneten nincs valami jó anyag:)
2009. ápr. 8. 17:09
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
20 évvel ezelőtt, nem volt válogatni való, nem kérdezték van-e kedved vagy nem nyelvet tanulni, akkor kötelező volt az a "gyönyörűséges" orosz nyelv elsajátítása. És sok "idősebb" emberben nem a nyelv szépsége, hanem a nyelv eröltetése maradt meg. Ez elég negatív, nem? de!:)
2009. szept. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Hello, tudom, hogy nagyon régi a kérdés, de 04-06 22:48 - as válaszolóhoz lenne egy - pár kérdésem, ha még figyeli az oldalt :)
2009. dec. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!