Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Annyira kiborultam. Képtelen...

Annyira kiborultam. Képtelen vagyok felismerni az angol igeidőket. Más is van így? Egyszerűen már kedvem sincs hozzá. :- (

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje tanulod? Hogyan? Melyikeket nem tudod fölismerni?
2011. júl. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Március óta tanulok angolt. És eddig a Present és Past fajtáit tanultam. Amikor a használatukat elolvasom, megtanulom, úgy tűnik, mintha érteném, de ha belekezdek a feladatokba elmegy a kedvem, mert nem tudom őket megcsinálni.
2011. júl. 29. 12:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Próbáld úgy, hogy ne csak magold a szabályt, hanem mindegyikhez nézz sok példamondatot, és csinálj feladatokat hozzájuk. De ne próbáld egyszerre az összeset, hanem mindig egyet, kettőt vagy hármat.
2011. júl. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
megpróbálom...
2011. júl. 29. 13:12
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az is segíthet, ha megnézed, miben más, ha más igeidőt használsz.

Pl:

Every day I go to school by bus but today I'm going by car. Yesterday I went by bus.

I was going to school when suddenly the bus stopped...


az a lényeg, hogy kis lépésekben próbáld először gyakorolni pl általában szokásos cselekvés kontra egyszeri cselekvés (mint az első példamondatban...)

Egyszerre mindig csak 1 szempontra koncentrálva, a végén összeáll a kép.

Ha pedig konkrét feladattal van gondod, meg kellene nézni, mi okoz benne problémát, mi az, amin megakadsz, és nem tudod eldönteni, hogy milyen időt használj...

2011. júl. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A legjobb módszer a sok olvasás, persze ehhez majdnem minden igeidőt tudni kell. Egy idő után elfelejti az ember ezeket, és már csak érteni + használni tudja. Legalábbis én így voltak, s vagyok vele.
2011. júl. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
elvileg már az összes igeidőt tudnom kellene, de ma rászánom magam, én megtanulom végre. Köszi mindenkinek a segítséget!:)
2011. júl. 30. 13:19
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon kétségbe vagy esve, a következőt ajánlom: fogj egy üres lapot, húzol egy függőleges és egy vízszintes vonalat, ezzel elosztottad 4 részre. szépen beírod a bal felsőbe h present simple, alá past simple, mellé present continuous, az alá past continuous. Az első negyedbe beírod mondjuk zölddel, hogy V(s), ebből tudni fogod, hogy e.sz. 3.sz.-ben 's' megy az ige alapalakjához, a többi személyben semmi. Ugyanígy megcsinálod a többinél is ( 'to be' megfelelő alakja + V-ing, stb ez gondolom megy, ha nem jelezd, és végigvesszük...)

Ha ezzel megvagy, fogj egy pirosat mondjuk, és írd be, hogy melyiket mikor használod (általános érvényű igazság, általában jellemző, szokásos cselekvés, adott pillanatban végbemenő cselekvés, egy adott múltbéli időtartamban rendszeresen végrehajtott cselekvés, a múlt egy adott pillanatában éppen folyamatban lévő cselekvés, stb...)

Ezután szedd össze az összes időhatározót, ami csak eszedbe jut, és mindegyiket írogasd be mondjuk feketével a megfelelő helyre, lehet van, amit több "negyedbe" is be fogsz tudni írni. Aztán szépen mondjuk kékkel írj minél több példamondatot mindenhová.

Ha ezzel megvagy, tutira összeáll a kép!!! Ha gondolod, küldd át privátban, és leellenőrzöm, kiegészítem szívesen.

Innen már lehet majd tovább lépni, ha a present-past simple-continuous rendszerét magadévá tetted...

2011. júl. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Nagyon szépen köszi a választ!:)

Kipróbálom holnap.

Majd jelzem, ha segítségre lenne szükségem.:)

2011. júl. 30. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!