Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tökéletesíthetném a...

Hogyan tökéletesíthetném a brit akcentusomat?

Figyelt kérdés
tudjátok azt a tipikust:D
2011. júl. 29. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Tipikust? Melyiket?


Pl. kezdd úgy, hogy ne mondj(ahol így kell) "r", "t", szó elején "h" hangot, plusz beszélj nagyon gyorsan :P

2011. júl. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

hát azt a nagyon "zártszájút"


ajm kok (i'm cook)

hev ju got szam csipsz?


szóval ilyen nagyon "a"-s meg zárt,bocs,de jobban nem tudom kifejezni magam:/

2011. júl. 29. 17:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Felvételeken mindig ilyen nagy "hullámokkal" beszélnek :D úgy értem, hogy egyszer magasan van a hang, egyszer mélyen. Mint ha hullámozna :D Az nekem elég zavaró, de az elég tipikus a brit beszédben. :D
2011. júl. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[(h)æv jəʊ gɒʔ sʌm tʃɪps]


Azt javasolnám, hogy keress olyat, ahol ilyen akcentussal beszélnek(mint Lauren Socha), és próbálgasd lemásolni. Hallgass meg egy mondatot sokszor, figyeld meg, hogyan mondják(pl. a "t" kimondása helyett megállnak egy pillanatra(glottal stop), hogyan hangsúlyoznak), és gyakorold sokat. Ilyenhez nincs igazán könyv, rengetek nagyon különböző akcentus van angliában.

2011. júl. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2011. júl. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nézz brit sorozatokat!

Ajánlom a League of Gentlement, amellett hogy zseniális, olyan akcentussal beszélnek, hogy ihaj.

2011. júl. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2011. júl. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!