Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lefordítanátok, amit az...

Lefordítanátok, amit az amerikai társadalomról, gondolkodásról írtam, nem sok mondat, köszönöm?

Figyelt kérdés

Szerintem ez egyáltalán nem vicces és minősíti a színvonaltalan amerikai oktatási rendszert és a mesterségesen lebutított amerikai embereket. Rendben, azt elfogadom, hogy nem tudja hol van Budapest,de hogy azt sem tudja hol van Európa és milyen országok vannak ott, az már szégyen. A másik probléma az, hogy nem fektetnek elég hangsúlyt a földrajz, történelem oktatásra az iskolákban és a gyerekek szinte csak Amerikáról tanulnak. Az a baj, hogy sokan elfelejtik, vagy nincsenek is tudatában annak, hogy az európai, ázsiai, de még a dél-amerikai civilizáció régebb óta létezik és például Kínában, Egyiptomban már időszámításunk előtt is virágzott a kultúra. Olyan találmányokat köszönhetünk Kínának, mint a papirusz, puskapor, selyem, porcelán,nyomtatás. Azt is szeretik elfelejteni az amerikaiak, hogy az európai hódítók teremtették meg az amerikai civilizáció alapjait. Az egész földrészre kiterjedt a benyomásuk, hatalmuk és elhintették a fejlett kultúra magvait. Kisgyerekként elhitetik az amerikai gyerekekkel, hogy Amerika a legek országa, a világ közepe és, hogy minden gyerek különleges és elhiszik, még akkor is, ha ez nem így van. Ha megnézzük a történelmet, akkor láthatjuk, hogy a legnagyobb civilizációk, birodalmak mind elvesztek és újabbak alakultak, Kínának meg van az esélye, hogy átvegye a vezető szerepet és Amerika fél is a világ legnépesebb országától.



Köszönöm, felpontozok mindenkit.


2011. júl. 30. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ebben azért az a vicces, hogy megírod ezt a kis lehurrogós szöveget, hogy buta amcsik így, buta amcsik úgy, aztán berakod ide, hogy valaki nem fordítaná már le, mert közben angolul se tudsz...


Amúgy csak megjegyzem, a a papíruszt nem a kínaiak találták fel, kevered a papírral...


nyugodtan leponzohatsz, hogy nem a kérdésre válaszoltam.

2011. júl. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem pontozlak le, a papírban igazad van, na de az, hogy nem tudok elég jól angolul nem gondolom, hogy bunkó vagyok, főleg, mert más nyelvet tanultam. Van véleményem és ezt akartam volna angolul, de nem értem mi a baj ezzel.
2011. júl. 30. 20:08
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy videóra akartam reagálni, ezért akartam ezt.
2011. júl. 30. 20:09
 4/7 anonim ***** válasza:

Én biztos nem fordítom le, ha ennyire le akarod hurrogni, írd meg magad angolul. Nagyon nem értek egyet vele... Én pl. szívesen lennék amerikai, szívesebben születtem volna oda. Tudom, hogy ezen az oldalon ezért minimum nyilvános akasztás jár, de ez van. Láttam a videót én is, gondolhatjuk, hogy vicces, de ha belegondolsz, egyáltalán nem szokatlan. Te tudod, hogy pl. Boise melyik állam fővárosa? Pedig az az állam több, mint 2x akkora területű, mint Magyarország. Vagy tudod a többi államot is? Mind az ötvenet? Ugye, milyen szar a földrajz oktatása itt. Szerintem azért egy párak tudhatják, hogy van olyan, hogy Hungary, onnan van a Rubik's cube, vagy valami hasonló. De amúgy nincs igazán szükségük rá, hogy tudják. És az sem rossz dolog amúgy, hogy nagyrészt Amerikáról tanulnak. Viszont nekem a tököm teli van attól, hogy itt azt tanuljuk, hogy milyen volt ezer éve a politikai helyzet ebben meg abban az országban. Ehelyett a történelem azon pontjaira kellene hangsúyt fektetni, amik tényleg fontosak, és pl. megtaníthatnák, hogy működik a politikai a mostani világban. Amerikában legalább nem a múltban élnek(persze, nincs annyi történelmük, meg nem tanulnak olyanokat, mint itt, de attól még eléggé meglátszik, hol tartanak ők, és hol tart Magyarország), a lényegesebb dolgokat tanítják.


"Olyan találmányokat köszönhetünk Kínának, mint a papirusz, puskapor, selyem, porcelán,nyomtatás."


Ez hogy jön ide? Szerintem ezeket ott is tanítják.


"Kisgyerekként elhitetik az amerikai gyerekekkel, hogy Amerika a legek országa, a világ közepe és, hogy minden gyerek különleges és elhiszik, még akkor is, ha ez nem így van."


Pontosan, elhiszik, és pont ez teszi azzá! Ha hisznek benne, akkor mindegy, hogy a te papírodon úgy van-e, vagy sem, mert az úgy van, és kész. Ott büszkék arra, hogy amerikaiak, büszkék a hazájukra, büszkén éneklik a himnuszukat, nem az megy, mint itt, hogy olvashatjuk/hallhatjuk/láthatjuk, hogy mindenkinek csak a gondja meg a baja van, meg hogy osztja a nép az észt, teljesn meg vannak győződve, hogy mindenki hülye, csak ők nem. Akinek nem inge, természetesen ne vegye magára.

2011. júl. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

csak megjegyeztem, hogy ez így azért vicces. Gondolom az egyik olyan youtube-os videóról van szó, amelyiken az utca emberét kérdezik primitív kérdésekkel, és akkor jókat lehet nevetni a beválogatott embereken, hogy ezek milyen primitívek - megjegyzem ilyet itthon is csináltak egyetemistákkal, az is nagyon durva volt.


De hogy ne legyen gond, íme a fordítés, helyenként picit szabadabb (az ókori Kína, Egyiptom részénél lusta voltam, és picit levágtam), de szerintem elég szöveghű, ha gondolod leellenőriztetheted akár ezen az oldalon is újabb kérdésként kiírva (mit jelent ez az angol szöveg) vagy webfordítóval, hogy kb. tényleg azt jelenti-e.


I don't think it's funny. This video shows the low level of the American education and its results in purposely producing dumb people. The problem is not that they don't know where is Budapest but that don't even know where is Europe or what countries are there. That's simply shameful. The other problem is that in the school they don't place enough emphasis on georaphy and history and they hardly learn things which are not about the US. The problem is that many forget that or even doesn"t even know that the other civlisations have much more history. They forget that their civilisation is the result of the European conquerors'. They are taught from an early age that the US is the best in every possible aspect, the center of the world and that every American children is the extraordinary even if it isn't the case. If we looak at the History we can see that biggest civilisations all vanished and newer and newer ones appeared. China has the possibility to become the new number one and the US is afraid of the world's most populated country.


azt mondjuk nem tudom, hogy ha válaszolnak rá, akkor azzal mit csinálsz, de ez már a te gondod, íme a hozzászólás angolul, amit ha akarsz, megoszthatsz a világgal.

2011. júl. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
és akkor innentől kezdve már, hogy a fordítás megvan, akinek igénye van, az vitázhat arról, hogy vajon tényleg annyira elszúrt-e az amcsi oktatás, és annyival magasabbrendű lenne az itteni oktatás és világszemélet, amit az emberekbe nevelnek.
2011. júl. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na jó úgy látom, hogy nem egyezik a véleményünk, én nem azt várnám el, hogy tudják Budapest melyik ország fővárosa, hanem, hogy tudják hol van Európa. Rokonom 9 éve kint él, tőle tudom főleg azokat, amiket felsoroltam, de le lehet hurrogni őt is, végül is nem tudja miről beszél.
2011. júl. 30. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!