Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki tud angolul azokat kérdeze...

Aki tud angolul azokat kérdezem. Mennyi idő alatt sikerült megtanulni, olyan szinten angolul hogy nem gond, egy film vagy egy hirek megértéke?

Figyelt kérdés
Esetleg kérhetek, tippeket hogy, hogy lehet ezt elérni, Magyarországon? Angol nyelvi területre nincs lehetőségem kimenni.
2011. júl. 30. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én már tizenvalahány éve tanulok angolul, de nem mondanám, hogy általlában megértem a filmeket, híreket. Valamikor gond nélkül megértem, máskor örülök, ha egy-két szót megértek.


Nem kell ehhez kimenni nyelvterületre, csupán nézni kell a tévét. (BBC, CNN)

2011. júl. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

16 éve tanulom, és szinte bármilyen filmet, CNN-t, stb. megértek. Írás-olvasás-beszéd is nagyon jól megy. Most egy állami középfokú nyelvvizsgám van, és ha kicsit gyakorolnék, akkor simán letenném a felsőfokút.


Minden nap nézek angol filmeket, fordítgatok, angol könyveket olvasok, gyakorlom itthon a kiejtésem, youtube-on 95%-ban angolul nézem a videókat.


Ilyesmi. Szóval lehetséges megtanulni itthon is egész jól.

2011. júl. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
én is 13 éve tanulok,megvan a felsőfokúm, de van amikor én se értek több részt egy filmben. nyilván megszokástól függ
2011. júl. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
8 éve tanulok angolul, megvan a felsőfokú nyelvvizsgám, de nem állítanám h perfektül tudok. a zenéket mindig megértem, a filmekkel azért néha vannak problémák. sokat kell filmet, tvt nézni, meg szókincsfejlesztés!
2011. júl. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit rossz kérdés, mert lehet, hogy valaki pl. tökéletesen tud olvasni vagy írni, vagy akár nem-angolokkal tárgyalni angolul, miközben a filmeket egyáltalán nem érti, az ugyanis egy eléggé más képesség.


A filmeket érteni megtanulni persze anélkül is lehet, hogy valaki tudna mondjuk angolul írni. A filmek nyelvezete ugyanis elég primitív, alacsony a szókincsük, és a nyelvtant sem kell különösebben ismerni a megértésükhöz.


Ha a szükséges szókincs és nyelvtan már megvan, akkor a beszédértés kifejlesztése néhány nap (néhányszor tíz munkaóra), de nettó munkaidőben számolva.


"Esetleg kérhetek, tippeket hogy, hogy lehet ezt elérni, Magyarországon?"


Ülj a gép elé, hozz be egy angol rádiót vagy tévét, és nézd/hallgass. Vagy tölts le/vegyél egy amerikai filmet és nézd meg eredeti nyelven. Ne zavarjon, hogy először egy mukkot sem értesz belőle, ugyanis nemsokára döbbenettel fogod tapasztalni, hogy 2-3 szót észreveszel a nagy halandzsa közepette, aztán ez csak javulni fog, és mondjuk nettó 20-30 óra gyakorlás (komoly odafigyelés, nem puszta "tévézés"!) után már egész sokat fogsz érteni a szövegből. Mármint ha már jó előzetes nyelvismereted van, tehát olvasni pl. tudsz.


Viszont arra számíts, hogy pl. hiába érted már a BBC minden szavát, egy kukkot sem fogsz érteni egy liverpooli vagy sheffieldi munkás motyogásából. Ezen azonban nem kell meglepődni, egy budapesti sem feltétlenül érti, amit két székely egymás között beszél (amikor nincsenek a közelben pestiek). Mivel vannak olyan filmek, amikben vidékiül beszélnek, ezért minden filmet nem fogsz érteni akkor sem, ha a "londoniul" beszélőket már érted.

2011. aug. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépek köszönöm.
2011. aug. 2. 13:02
 7/9 anonim válasza:

Én 14 éves vagyok,és úgy szoktam gyakorolni,hogy zenéket hallgatok,majd megnézem a szövegüket(youtube-zene címe,s utána lyrics,azaz dalszöveg),s ott lefordítom. Természetesen használok Google fordítót,vagy MTA Sztaki szótért. Ezek nekem beváltak. Illetve szoktam angolul filmeket nézni angol hanggal,magyar felirattal,vagy pedig írok pár mondatot,illetve fordítgatok játékokat,zenéket,majd megkérdezem itt,hogy jól sikerült-e,mik benne a hibák,stb.

Az angoltanárom szerint már letehetném az alapfokút,ha hivatalos papírokat is ki tudnék tölteni! :-D

2011. aug. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
16 éves vagyok, és EGY ÉVE tanulom az angolt. Éa a filmek szövegének 80%-át megértem, a zenéket is tudom fordítgatni, angolul olvasok könyvet. Így hogy angol zenét hallgatok, angol könyvet olvasok, és le is fordítom őket, aléggé rögzülnek a szavak, amiket nem suliban tanultam. Suliban is sokszor néznek ha egy nem tanult szónak tudom a jelentését, h hát én meg honnan tudom.
2011. aug. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, válaszokat. :-)
2011. aug. 23. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!