Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes lenne olasz nyelvet...

Érdemes lenne olasz nyelvet tanulnom?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek.

Éppen most készülök egyetemre, amely egy idegen nyelv tanulását teszi lehetővé nekem térítésmentesen. Nos angolból azért viszonylag jó vagyok, 10 éve tanulom, emelt szintűt tettem belőle, tehát megvan abból a nyelvvizsga. Aztán a gimiben németet tanultam második nyelvként, de nem igazán jött be, az angol után marha nehéz volt a nyelvtana. A kérdésem, hogy az olasz nyelv könnyebb a némethez képest? Tudom, hogy a német nagyságrendekkel hasznosabb, de ha jobban tetszik az olasz akkor minek erőltessem? Ti mit gondoltok, érdemes lenne nekiveselkednem az olasznak?


2011. aug. 2. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hallottam az olaszról, hogy könnyű megtanulni.
2011. aug. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nos a hangzása mellett ez az, ami engem is az olasz felé húz. Várom a további válaszokat, véleményeket :)
2011. aug. 2. 20:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes. Ha olaszt beszélsz, több újlatin nyelvet is könnyebb lesz megtanulnod.
2011. aug. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Először azt döntsd el, hogy miért akarsz olaszt tanulni és hogy mire akarod használni! Ha csak egyszerüen ez tetszik, mert szép nyelvnek tartod és könnyű, akkor vágj bele. Ha a munkád során szeretnéd majd hasznsítani, akkor nem javasolnám az olaszt, hacsak nem Olaszországban vagy olasz cégnél akarsz elhelyezkedni. De ha csak az a fontos, hogy legyen belőle egy nyelvvigsád, és a késöbbiekben nem is akarod használni, akkor is érdemes elkezdeni :)
2011. aug. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nos a munkámban nem tudom, mennyit fog játszani egy második idegen nyelv, hiszen Angliába vagy az USA-ba szeretnék majd kimenni, ott pedig ugye nem igazán használatos az olasz. De ha megtanulom az olaszt, lehet utána nekivágok a spanyolnak is =)
2011. aug. 3. 16:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor viszont inkább a spanyollal kéne kezdened, mert annak nagy hasznát fogod venni az USA-ban, de még Angliában is.
2011. aug. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!