Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet kezdjem el...

Melyik nyelvet kezdjem el magántanárnál tanulni? Olasz, Orosz, Francia?

Figyelt kérdés

Gimnáziumba járok, általánosban kezdtem angolt tanulni, amit nagyon utálok, és gimiben németet, azt nagyon szeretem. Szükségem lesz két nyelvvizsgára, angolból semmiképp nem fogom letenni.

Milyen érveket, ellenérveket tudtok mondani a három nyelvről?


2011. okt. 27. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Angolból mindenképpen tanulj meg, anélkül nem boldogulsz, ráadásul elég könnyű, csak ne azt várd hogy a tanár megtanítson...franciául tudok, nagyon hasonlít az olaszra, ha a franciák beszélnek , vannak akik nagyon gyorsan dumálnak, nem is mindig értem őket...az olasz is új-latin, rengeteg szó hasonlít a franciára, a nyelvtana is ugyanaz, beszédben sokkal jobban artikulálnak, ha választhattam volna inkább olaszt tanultam volna... az orosznak tök jó előnyei lehetnek, ha jól megtanulod...
2011. okt. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
sztem mindeg y mert mind jó és hasznos vmire.a franciát talán azért mondanám mert az is az eu egyik hivatalos nyelve.ha már az angolt utálod.de orosz is jó.némethez orosz illik jobban.
2011. okt. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Mivel a németet jobban szereted, mint az angolt, javasolnám én is az oroszt. Én a németre meg az oroszra kategorikusan táblázatnyelvként tekintek, magyarán ha az a fő neked, hogy logikát találj bizonyos nyelvekben, akkor mindenképpen az ilyen fajta táblázatnyelveket javaslom neked, mint például az orosz. Nagyon nehéz megtanulni, a főnévragozással keményen fogsz szenvedni, de viszont az ilyen nyelveknek baromira egyszerű a kiejtésük, és kivételekből is kevés van náluk. Ha viszont az esztétikára, és a szépségre hajazol, és nem feltétlenül fontos az, hogy mindig egyértelmű legyen maga a nyelv, akkor mindenképpen olasz, illetve francia. Az olasz viszonylag könnyű nyelv, bár ott nem mindig van megszabott szórend. Sokszor hangzásra válogatják össze a szavakat, ami már néha rettenetesen emlékeztet az anyanyelvünkre. A franciában azért ez nincs így, az elején nagyon nehéz, nagyon sok koncentrációt igényel, de baromira megéri. Én franciát tanulok és nagyon szeretem, nem mellesleg terveim is vannak vele. Viszont egyet jegyezz meg: motiváció és céltudatosság nélkül nincs eredménye a nyelvtanulásnak. A másik nagy vízválasztó az a kitartás... Akár melyikre essen is a választásod: Sok sikert hozzá! :)
2011. nov. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 segítőmen ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Viszont a főnévragozás is nagyon logikus, egyszerűen be kell magolni, és megtanulni folyamatosan használni. Az orosz mellett döntenék a helyedben.
2012. jan. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A francia is jó
2014. márc. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Melyik mellett döntöttél?
2014. márc. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
tipp: kezdd el valamelyiket tanfolyamon, aztán később állj át magántanárra, vagy egészítsd ki a tanfolyamot magántanárral.
2020. márc. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!