Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Két nyelvet hogy lehet egyszer...

Két nyelvet hogy lehet egyszerre szinten tartani?

Figyelt kérdés

Nekem a német a fő nyelvem, abból pl. sokat nézek tv-t, ha valami érdekel, akkor azt sokszor németül nézem meg a neten, ha úgy van, még olvasok is, a híreket is időnként megnézem. Így viszont az angol az totál háttérbe szorul, el fogom ezt így felejteni. Nem nézhetek valaminek mind két nyelven utána, azt megunnám azért. Én komolyan csodálom pl. azokat a tolmácsokat, akik két-három nyelven dolgoznak , és szinten tartják az összeset, meg nem csak a tolmácsok, mindenki, aki mondjuk két közép/felsőfokú nyelvtudást szinten tud tartani...

Ti hogy csináljátok?

Nekem ez olyan lehetetlennek tűnik...


2011. aug. 7. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:
69%
Nekem még az anyanyelvemmel is gondok vannak. Szerintem meglehet tanulni 9 nyelven is, de igazából két idegen nyelvnél, hacsak valaki nem főállásban teszi, nem lehet szinten tartani. Német még mindig népszerűbb, mint az angol(több német csatorna fogható), hiába fontosabb az angol. Lehet nézni angol filmet német felirattal, tanulni németül angolt, angolul németet. Interneten szerintem akaratlanul is több az angol inger. Magyarban is egyre több az angol eretedű szleng, amit utálok. Pl. favorit, lájkolj, offolni, szisztematikus és nem rendszerezett...
2011. aug. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%

Tanulj angolul németet és németül angolt! :)

Az oktatóoldalak nyelvére gondolok...

2011. aug. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!