Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hébert vagy törököt válasszam...

Hébert vagy törököt válasszam az angol nyelvtudás mellé?

Figyelt kérdés
Mindkettő nyelvbe belenéztem, héber nehezebb, mint a török. Héber és a török is különleges. Török nyelvtanban, írásban, hangilag(csak kettő új hang van, ritmusa más) nagyn hasonlít a magyarra. Héber ősi nyelv, engem nem zavar, hogy zsidók nyelve, jó, hogy ezt választották. Melyik nyelvtudás hasznosabb. Ne felejtsük el, hogy talán Törökország Eu tag lesz, valamint azeri és egyébb török nyelv beszélőit is meg lehet érteni török nyelvtudással. De két nyelvnél többet, profi szinten nem tudok megtanulni. Török szereti a magyart. Izraeli cégek viszont sok helyen vannak.
2011. aug. 10. 12:21
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
43%
Török.
2011. aug. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, indok?
2011. aug. 10. 12:40
 3/35 anonim ***** válasza:
0%
Hebert. "Univerzalis".
2011. aug. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Univerzális mindkettő, ha az elterjedtségét nézzük. 2-3 millió németországi törökökről se feledkezzünk meg és amúgy a törökök is mindenhol előfordulnak. Törökország sem pici, több török nyelv van. Hébert 10 millióan beszélik, kb.7 millióan belőle Izraelben, mégis univerzálisnak érzem ezt is. Magyarként és nem zsidóként melyikből lehet jobban pénzt csinálni? :) Tehát a munkáltatók melyiket részesítik előnyben? Üzleti nyelv az angol, de az már megvan. Ja és magyarul szerintem beszélnek mindkét országban sokan!
2011. aug. 10. 13:53
 5/35 anonim ***** válasza:
30%
A heberrel elobbre jutsz, nem csak EU-ban, hanem messzebb is. EU-on kivul futyulnek a torok nyelvre.
2011. aug. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Ez is igaz, viszont Amerikában angol, spanyol, francia, portugál számít. De most tényleg a török és héber közt kell dönteni és nem gondolom meg magam, ha választok! A vallási nézet itt nagyon kényes. Én nem vagyok vallásos. Nem vagyok zsidó származású, de mégiscsak a héber zsidó nyelv. Míg a török a testvérének tart vallás nélkül, zsidó esetleg gójnak. (Bár ez a gondolatmenet lehet, hogy rossz, egy zsidóval kéne erről beszélnem, média is befolyásol) Szóval nem tudom, hogy egy izraeli zsidót például mennyire értékeli, ha valaki jól beszéli az anyanyelvét, de nem zsidó, de segít közvetíteni. Elképzelhető, hogy olyanban bízik meg, aki zsidó és magyarul, angolul, héberül is beszél. Velem nem szívesen tárgyal, akármilyen barátságos vagyok. Én meg az esetek többségében zsidókkal tudnék héberül kommunikálni. Kínaiak sem örülnek, ha európai próbálkozik mandarinül. Sok helyen máshogy gondolkodnak. Nem tudom egy zsidó hogyan gondolkodik erről.
2011. aug. 10. 14:41
 7/35 anonim ***** válasza:
36%
Első vagyok: ha én lennék a munkáltató, és beadná hozzám x ember az önéletrajzát, és nyelvtudásként ott lenne, hogy héber, én nem venném fel.
2011. aug. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
23%

Utolso,

A bibi csak az, hogy a legtobb munkaltato anynyelve heber. Szoval dolgozni sem mennel el neki?

2011. aug. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
44%
14.58-as: semmi pénzért.
2011. aug. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
38%
Akkor tobb mint valoszinu, hogy a munkanelkulibol kell hamarosan megelned.
2011. aug. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!