Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit takar a gyakorlatban az...

Mit takar a gyakorlatban az alapfokú angol nyelvtudás?

Figyelt kérdés
Mennyi igeidőt használ, és nagyjából mennyi szót ismer az, aki alapfokon beszél angolul?
2011. szept. 9. 16:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát alapfokon angolul beszélni nem jelent sokat. Összes present, meg a past simple/continous, meg future simple + az egyebek (future simple stb...)


Tulajdonképpen az alapfokú vizsgával feneket lehet törölni.

2011. szept. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
* az egyebek (future plan stb...)
2011. szept. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%

Kb 4-5 igeidőt ismer, ebből kettőt használ, azt is összekeveri. Gyakorlatilag csak egy papír, komoly tudást nem takar.

Amúgy alapfokú vizsgára nem is érdemes menni. A középfokú vizsgát is közel hibátlanul lehet teljesíteni, komolyabb tudás nélkül.

2011. szept. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk az egyetemen van egy szintfelmérő, ami teljesen az alapfokra hajaz. Na már most azt úgy tudtam teljesíteni, hogy előtte soha az ég egy adta világon nem tanultam angolt!
2011. szept. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 monster under yo bed ***** válasza:
71%

Nálunk az osztályban mindenkinek van alapfokúja, de ha bármelyiküknek is meg kéne szólalnia angolul, akkor biza elvéreznének. :D

Nem ér sokat egy alapfokú.

2011. szept. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5-ből két majdnem teljes válasz, egész jó.. :) Tehát a lényeg, hogy aki alapfokon beszéli az angolt, kb. 4-5 igeidőt ismer, de nem feltétlenül használja is jól. Szavakkal mi van? Kb. mennyi az, amit ismer/használ? Középfokon úgy tudom 3000 körül van.
2011. szept. 9. 17:26
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolgozatomhoz gyűjtöttem pár ilyen adatot. A könyv szerint, ahonnan a számokat vettem, ha alapfokon beszélsz, az aktív szókincsed 1500, a passzív 2000. De sztem ezt tök nehéz meghatározni.
2011. szept. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Persze, ez igaz, csak úgy, a miheztartás végett jó korlátok közé szorítani az ilyet, hogy mégis mettől meddig ugye... :)

Köszönöm a válaszokat.

2011. szept. 9. 19:22
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Fogsz egy kezdő nyelvkönyvet (ha konkrét vizsgára szeretnél, akkor célszerű a vizsgarendszer saját könyvét alapul venni), a végén levő szószedet az a mag kb ami kell... (+ nyilván a könyvben megtalálod a szükséges nyelvtant is)

Ha nem vizsgaspecifikusan kérded akkor is bátran ajánlhatok régi könyvet is akár, alapfokon nagy különbség nincs - a szószedetben sem

2011. szept. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Mégis megszánt a Google, egy érdekes Wikipédia cikk azoknak, akik a későbbiekben még olvassák majd a kérdést. :)


[link]

2011. szept. 10. 08:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!