Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet a lehető leggyorsab...

Hogy lehet a lehető leggyorsabban megtanulni angolul olvasni?

Figyelt kérdés
Mondanátok tippeket,tanácsokat, könyvcímeket?
2011. aug. 10. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
10%

Első lépés: tanuld meg a betűket.

Második lépés: tanulj meg angolul.

2011. aug. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Olvass sokat angolul, és belejössz.
2011. aug. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ami nekem működött: először olyan könyvvel kezdj, amit már magyarul ismersz. Ne szótárazz folyamatosan mindent, mert az csak elveszi a kedved. Ha még egyáltalán nem megy az olvasás, akkor is inkább a magyar könyvvel párhuzamosan olvasd a szótár helyett. Egy idő után egyre könnyebb lesz, és aztán észre sem veszed, már olvasol simán. :)

A következő lépés az ismeretlen könyv olvasása, ami először megint csak kicsit nehezebb, de ugyanígy bele lehet jönni.

Legalábbis nálam ez bevált, de persze mindenkinek saját módszert kell kialakítania.

2011. aug. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha gyorsabban akarsz olvasni akkor minél nagyobb a szókincsed, annál kevesebbszer fogsz megakadni egy-egy szónál vagy kifejezésnél. Ezt magadtól is tudod fejleszteni gyakorlással.

Ha a kiejtéssel van baj akkor ott már érdemes elmenni magántanárhoz. Ha otthon próbálsz magadtól javítani ezen akkor megtörténhet hogy rosszul tanulod meg kiejteni a szavakat még ha te magad jónak is ítéled.

Gyakorlásnak ezeket a könyveket ajánlom:


[link]

2011. aug. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Azt a magyar könyv- angol könyv olvasást ki fogom próbálni! Egyébként az nem segít ha angol filmet, műsort nézek? És melyik a jobb? A magyar vagy az angol felirat? Vagy felirat nélkül?
2011. aug. 11. 08:32
 6/9 anonim ***** válasza:

23:06-os vagyok.

Dehogynem segít! :) Az olvasás bővíti a szókincsed, a filmek meg segítenek a kiejtésben. Teljesen jó. :)

Szerintem, ha tudod úgy, akkor mehet angol felirattal rögtön. De ugyebár lehet fejlődni is: először magyar felirat, majd angol, majd a végén semmi. :) Hidd el, ez hamar eljön. :)

Ezen az oldalon olcsón, és postaköltség nélkül lehet könyveket rendelni: [link] Rengeteget rendeltem már innen, és nagyon jók. :) Néha kicsit több idő, amíg megérkeznek (gondolom, mivel a szállítás ingyenes, nem a leggyorsabb módszert választják), de pl. karácsony környékén olyan is volt, hogy megrendeltem, és három napra rá megkaptam. Nyilván feltételezték, hogy ajándékba lesz. :P Szóval ezt csak ajánlani tudom.

2011. aug. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. aug. 11. 10:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja, még az jutott eszembe, hogy olvasás szempontjából itt is körülnézhetsz: [link]

Ha van valami kedvenc könyved/filmed/sorozatod szinte biztos, hogy találsz hozzá fanfiction-t, és az is sokat segít, meg még érdekes is lehet. :)

(Persze a helyesírás néha minősíthetetlen, pl. a where-were meg here-hear különbség mintha egyeseknél nem is létezne... De azért ebből is lehet sokat tanulni. :P)

2011. aug. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Hogy lehet a lehető leggyorsabban megtanulni angolul olvasni?"

csakis olvasással!

Persze közvetett úton bármiféle szókincsbővülés segíti az olvasás gyorsaságát, de korántsem olyan mértékben, mint az ember gondolná; az olvasás hatékonyságát a különböző olvasási technikák gyakorlásával tudod (skimming, scanning...).

2011. aug. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!