Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnék a leghatékonyabban...

Hogy tudnék a leghatékonyabban és leggyorsabban megtanulni angolul?

Figyelt kérdés
20 éves egyetemista vagyok, németet és latint tanultam a gimiben, de egyiket se szeretem. Nincs még nyelvvizsgám se, de már nem is vagyok olyan szinten egyik nyelvből sem, hogy lehetne. Nem is bánom, úgy tapasztalom, hogy külföldön mindenhol elboldogulnék az angollal, ez a nyelv érdekel és ebből szeretnék nyelvvizsgázni is. Menjek tanfolyamra? Van egyáltalán teljesen kezdő tanfolyam? Vagy inkább magántanár? Honnan tudnék esetleg angol nyelvű leckéket letölteni az internetről, lehetőleg ingyen, amikből a kiejtést gyakorolhatnám? Ha rendesen tanulok, mennyi idő alatt érhetem el a középszintet? Mivel külföldön szeretném kamatoztatni a nyelvtudásom, szlenges angolt szeretnék tanulni. Van ilyen?
2010. jan. 19. 14:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Minimális nyelvtani alapok után minél több időt nyelvi környezetben tölteni. Ehhez nem kell kimenni küldöldre, rengeteg mást is lehet csinálni. Pl fordítani, angol nyelvű dalokat élnekelni, angol nyelvű filmeket nézni, angolul olvasni sokat folyamatosan, szótár nélkül! (Csak akkor szótárazz, ha az ismeretlen szó jelentését abszolút nem tudod kikövetkeztetni a szövegkörnyezetből.)


Nekem így sikerült 2 év alatt nulláról a középfokúig eljutnom.

2010. jan. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ha külföldre mész ki akkor az sokat segít .


[link] --- > jobb olaldt találod az amerikai szlenget .


Az 5 perc angol újságnak ( 750 Ft ) - 60 oldal , van benne szókincsfejlesztő és nyelvtan is meg csomó feladat , neki van ingyenesen letölhető hanganyaga ahol a kiejétst lehet gyakorolni.

2010. jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!