Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Latin után mennyire érdemes...

Latin után mennyire érdemes olaszt tanulni?

Figyelt kérdés

Középiskolában latin tanultunk 4évig. Ugye bár ez "halott nyelv" de mégis sok nyelvnek az alapja. Ezek után olaszt vagy esetleg spanyolt mennyire érdemes tanulni?

/Angolbol középfokum van/


2011. aug. 12. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg könnyebb.
2011. aug. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én csak egy évig tanultam latint, de azt gondolom, hogy - mivel te négy év után biztos jól tudod már - ez mindenképp jó alap a többi latin nyelv tanulásához.

Nekem az egy év sokat nem ér, de most elkezdtem a spanyolt, és a ragozás eléggé hasonlít a latinra. Az olasz esetében szerintem talán még jobban.

2011. aug. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is érdemes. Én 5 éve tanulom a latint és most kezdtem el a spanyolt és érezhető a hasonlóság.
2011. aug. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!