Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik nyelvet...

Szerintetek melyik nyelvet érdemes tanulni ezekből? Angol Francia Spanyol +indoklás

Figyelt kérdés

Már németet is tanultam abból pedig most szeretnék majd középfokú nyelvvizsgát belőle.Ezután pedig új nyelvet szeretnék tanulni,de nem tudom,hogy melyiket?A mai világba szerintetek melyikre lenne legjobban "kereslet"?Melyiket érné meg elkezdeni a német után?

Előre is köszi a segítséget!


2011. szept. 11. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én az angolt javaslom. Világnyelv, szinet mindenhol használhatod, mert több kevesebb sikerrel megértik. És német után könnyű tanulni.
2011. szept. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

A német után szinte mindegyik kicsit nehéz. Az angolnál sok szó hasonlít a német szavakhoz, de az angol kiejtés teljesen más, mint a német, úgyhogy szerintem az nehezzen menne - de az angol megéri. A franciáról nem tudok nagyon mondani semmit, szerintem talán az nem éri meg annyira, mert azt szinte csak Franciaországban beszélik és az angolt meg a spanyolt pedig egy csomó másikban.

A spanyol nagyon szép nyelv és rengeteg országban beszélik - én ezért is tanulok spanyolul. Szerintem nagyon szép hangzása van, de erre a nyelvre is rá kell érezni.


Szerintem állíts fel egy listát, hogy melyik a legfontosabb nyelv, melyik a legszebb, neked melyik a legszimpatikusabb, szóval kövesd a saját igényeidet :)

2011. szept. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

2. válaszoló: A franciát 300 millió ember beszéli, 30 országban hivatalos nyelv, stb... Az, hogy te erről nem tudsz az persze más kérdés... honnan is tudnál.


Ezek közül az angol a leghasznosabb egyébként egyértelműen, nincs jelentősége annak, hogy előtte mit tanultál. Azt kell figyelembe venni, hogy mi hasznos és kész. El se tudnám képzelni az életet úgy hogy ne tudnék angolul. Úgy érezném magam mint aki nem tud olvasni.

2011. szept. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem angollal járnál a legjobban. Azért mett a legtöbb országban ez a hivatalos nyelv. A spanyol is jó ötlet főleg ha Latin Amerikába akarsz menni vagy ki Spanyolországba, de elsősorban inkább az angolt kezdd el tanulni, mert azzal elhelyezkedhetnél nagyobb cégeknél irodai munkakörbe amit azért meg is fizetnek.
2011. szept. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is az angolt mondanám. A kiejtés eleinte nehéz lesz, mert én is német után angoloztam, de sokkal könnyebb valamint több angolt beszélő emberrel is találkoztam már mint német-fracia-spanyollal. Szóval mindenképpen angol.
2011. szept. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

Én is úgy gondolom, hogy angolul manapság (sajnos vagy nem sajnos, mindenki döntse el maga) elengedhetetlen, hogy legalább kicsit tudjon az ember. Gyakorlatilag semmit nem lehet csinálni nélküle, nem is hiszem, hogy bármilyen diplomával el lehet helyezkedni angol nyelvtudás nélkül.

Ha viszont már harmadik nyelvre kérdeznél (tehát német és angol után), akkor a spanyolt javasolnám, mert gyönyörű, és emellett hasznos nyelv is. :)

De a te esetedben először az angolt szorgalmaznám.

2011. szept. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!