Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ich bin so dankbar dafür ich...

Ich bin so dankbar dafür ich selbst zu sein. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
2011. aug. 13. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát igen...


Nagyon hálás vagyok ezért, hogy ..(selbst).. vagyok/lehetek.


Hát a selbst az tudomásom szerint az jelenti, hogy 'önmagam', 'személyesen' és 'még'.

Nem találok értelmet bennük. :D


15/F

2011. aug. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elnézést.: Azért, hogy...

:D

2011. aug. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még mindig én vagyok. Szeretném, ha valaki válaszolna nekem is. és bocsi az offért.


Javítsatok légyszíves ki, ha valamit nem jól tudok.

Ez egy határozói mellékmondat. Ezekben a mondatokban KATI szórendet kell használni. A mondat alkotója ezt zu+Infinitivvel egyszerűsítette. (eddig még nálam rendben vannak a dolgok, de)

Ha zu+Infinitivet használunk (és az alany megegyezik a két tagmondatban (márpedig megegyezik, mert csak akkor használhatunk zu+Infinitivet)), akkor az alany a második tagmondatban kiesik. Nem?

Légyszíves világosítsatok fel! Köszönöm!

15/F

2011. aug. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a mondat így hibás, de feltételezem, hogy azt akarja mondani, hogy "annyira örülök, hogy önmagam lehetek".

De még az is lehet, hogy tévedek, és mást akart mondani. Nem túl értelmes a mondat sajnos.

Helyesen lehet mondani, hogy "Ich bin sehr dankbar dafür, dass... - azzal a bizonyos KATI-ról elnevezett szórenddel. :P

Vagy lehet mondani, hogy


"Ich bin sehr dankbar, .... zu können"... (a können is csak egy példa, bármi állhat ott.)

A fenti mondat keveri a kettőt.

2011. aug. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

20:27-es:

Igen, jól mondod, össze van keverve a két lehetséges megoldás.

Azt, hogy határozói mellékmondat, vagy mi a neve, azt passzolom. :P

2011. aug. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!