Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolban miért nem ejtik a...

Az angolban miért nem ejtik a szó végi "r" betűt? Nem fura így egy picit?

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 07:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem furi. Az angol egy olyan nyelv, ahol nagyon kevés szó van, amit úgy ejtenek ahogy leírják. Egyébként nagyon sokszor meg kiejtik az R-t a szó végén.
2011. aug. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom, amúgy jó hangzása is van az angolnak, sokkal szebb hangzású mint pl a német.
2011. aug. 15. 08:02
 3/9 anonim ***** válasza:

a hangzása lehet, hogy szebb, viszont hidd el, hogy a hallás utáni szövegértéssel többet fogsz kínlódni, pont amiatt amit az első írt, mint a némettel kínlódnál


de hogy nehogy csak off legyek

kiejtik csak másképpen

az angol egyszer pörgeti meg az r-et a francia kétszer, mi magyarok, a németek az oroszok meg háromszor

az angol egy ilyen nyelv

egyébként az angol kiejtésrendszerbe ne keress logikát nincs, a hangsúlyokba sincs, rá kell érezni

tudom, hogy ez fura ha mostanában kezdted, de hidd el

mi magyarok a szó első tagjára tesszük a hangsúlyt, az oroszban általában a a, o u tehát a mély magánhangzókon van stb stb

2011. aug. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

tudom hogy a németet egyszerűbb leírni hallás után, már megtapasztaltam, mert tanultam németet, az angolt most kezdtem.

Amúgy az angol tanár is mondta hogy majd kialakul a teljesen jó kiejtés, meg ne siettessük, mindent fokozatosan szépen lassan. Én nem siettetem, ha 2év vagy több kell rá akkor annyi, de legalább most angolt tanulhatok, meg már ne vagyok egy éretlen taknyos kölyök hogy óó én ezt fél év alatt megtanulom, meg hogy könnyű ez semmiség. Idő kell hozzá csak, meg tanulás.


Amúgy köszönöm a válaszokat!

2011. aug. 15. 09:51
 5/9 anonim ***** válasza:
Az angol kiejtésre teljes mértékben rá kell érezni. Megtanulni úgymond lehetetlen, ha meg mégis, nem érdemes azt az időt beleszánni. Tuti hogy rengeteg kivétel van.
2011. aug. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
A brit angolban nem ejtik a szóvégi "r"-t, néha a szóközi "r"-t sem, viszont az amerikai angolban igen. A szótárakban azért van *-gal jelölve az "r" néhol, mert ott ejthetjük, meg nem is. :)
2011. aug. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Úgy bizony, sőt New York English: minél tanultabb vki, minél magasabb szociális státusza van, annál valószínűbben ejti a szóvégi r-t!
2011. aug. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az amerikaiak nagyon erősen ejtik az r betűket

az angolok meg néha ki is hagyják.. :D

2011. aug. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az angolban nem úgy van, hogy minden betű megfelel egy hangnak. Mellesleg a magyarban sem így megy a kiejtés.


Az angol kiejtés egyébként a híresztelésekkel ellentétben a legtöbbször logikus, szabályos. Csak a szabályokat kell ismerni. Vannak kivételek, de kivételek a magyarban is vannak.


"tudom hogy a németet egyszerűbb leírni hallás után"


BBC-angolt könnyebb leírni hallás után, mint egy szász paraszt német kiejtését.


ARD-németet könnyebb leírni hallás után, mint egy liverpooli dokkmunkás angol kiejtését.

2011. aug. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!