Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol vagy német? Melyik a...

Angol vagy német? Melyik a kettő közül?

Figyelt kérdés

Melyik a hasznosabb, illetve melyik a könnyebb?

Te melyiket szereted? Melyiket tanultad, és meddig?


2011. aug. 15. 08:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Az angol a világnyelv, de a német is nagyon hasznos. Ha valamelyik országba kiszeretnél költözni, akkor természetesen az a hasznosabb.

Elvileg az angol könnyebb, de ha nem érzel hozzá kedvet/nem tetszik a nyelv, akkor nehéz lesz.

Én az angolt szeretem, és eddig csak azt tanultam. A német nekem valahogy "furcsa" (bocs, ha valakit megbántok). Angolt már 7 éve tanulok, általánosban kezdtem, 4.-ben, most nyelvi előkészítőbe járok.


Ha valami kérdésed van ezzel a nyelvvel kapcsolatban, válaszolok, de a némethez semmit nem értek, ezért is írtam csak "általános dolgokat", mert szinte mindenki azt mondja, hogy az angol könnyebb.


De akármelyiket is választod, sok szerencsét és kitartást hozzá!

2011. aug. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha nem beszélsz manapság angolul olyan mintha a saját anyanyelvedet nem tudnád, a munkaerőpiac így fogja fel

előbb az angol utána jöhet bármelky más, vagy akár párhuzamosan ha van rá lehetőséged

2011. aug. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát mondjuk azt gondoltam hogy az angol hasznosabb, azt is mondták hogy lehet könnyebb, pláne német után, de igaz hogy a német nagyon ragozós meg minden, de az angol is van olyan nehéz a 12igeidő miatt nem?


Amúgy németet tanultam 2001-2010ig, de az oktatás miatt nagyon a béka feneke alatt maradt a német szintű tudásom, ezért meg is utáltam, és bántam hogy angolt nem volt lehetőségem tanulni, kezdetben pedig szerettem a németet, csak volt egy tanár aki megutáltatta nagyon...


Most angolt tanulok, mert kell majd a diplomához egy nyelvvizsga, most ez is tetszik nekem, remélem nem járok majd úgy mint a némettel. A kiejtése lehet nehezebb itt-ott, de a németben van sok idegesítő kiejtés, meg a névelők meg úgy az egész nyelv...

2011. aug. 15. 09:45
 4/4 anonim ***** válasza:
54%

Én mindkét nyelvet beszélem, éltem is mindkét nyelvterületen. Sztem hülyeség, hogy egyik könnyebb, mint a másik. Az angol az elején könnyebb, mert gyakorlatilag csak egymás mellé pakolod a szavakat, és már ki is fejezted magad, viszonylag hiba nélkül. Még a németben ragozni kell az igét, a melléknevet, meg még ki tudja, mit, így sokkal bonyolultabbnak tűnik, mire ugyanazt a szintet eléred. De aztán később az angolban is vannak olyanok, amitől kettéáll a füled.

De az tény, vagy legalábbis esélyes, hogy az elején az angol jobban menne. És jól írta valaki, ahhoz, hogy munkát kapj, angolul tudni szinte kötelező, úgyhogy a kettőből én is az angolt javasolnám.

2011. aug. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!