Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Latin középfokú nyelvvizsgát...

Latin középfokú nyelvvizsgát elfogadnak-e Msc diploma esetében?

Figyelt kérdés
Az Msc diploma megszerzéséért két középfokú nyelvvizsgával kell rendelkeznie a hallgatónak (legalábbis nálunk). Kérdés: elfogadják-e a latin középfokút?
2011. aug. 15. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt talán az adott suli TVSZ-ében kellene megnézni.

Nálunk pl. csak bizonyos nyelveket fogadnak el, és a latin nem tartozik közéjük. De szerintem mindenhol ÉLŐ idegen nyelvet kérnek.

2011. aug. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

egyeteme határozza meg mely nyelvek jók neki. én nem tudok olyan helyet, szakot mondani ahol elfogadnák,néhány egyetemen meg taxatíve elő van írva 5-6 slágernyelv hogy csak ezekből és punktum(nehogy még a határontúliaknak könnyebb legyen).

Nekünk csak egy középfokú kellett de nem volt jó nekik a latinom szal elmentem letenni az angolt is.

Mondjuk azt qrvára nem értem miért nincs ennyire összhangban a középsulis felfogás és az egyetemi.értem ezalatt:Számos gimiben ugyanis a 2 kötelező idegnnyelv közül az egyik a latin.Miért engedik ezt a minisztérium főfejesei ha aztán kb kitörülheti vele a hátsóját az ember hiába tanulja meg?

Merthogy amúgy semmivel sem könnyebb belőle nyelvvizsgázni mint angolból vagy németből..sőt

2011. aug. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, én is latint tanultam a középsuliban, 4 éven keresztül, tehát az angolon kívül (amiből már megvan a nyelvvizsgám) most ott állok, hogy nem tudok más nyelvet, mert kiderült: a latint nem fogadják el?

Amúgy SZTE-n tanulok, BTK-n (de nem latin szakon).

2011. aug. 15. 14:50
 4/5 anonim ***** válasza:

ez a 2középfokú nem váltható ki 1 felsőfokúval? néhány helyen van ilyen vagylagos klauzula

hányadéves vagy?mertha az a nagy helyzet hogy csakmert olyan felfogású gimibe jártál ahol kötelező volt a latin és emiatt azt várják el most tőled hogy tök magánúton tanulj meg a 0ról egy másik nyelvet akkor vmi itt nagyon el van b@szva...márpedig valóban ez a helyzet

2011. aug. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

SZTE-n asszem minden karon élő nyelv a követelmény, bocsi. :S

Jogon mindenképp, pedig ott még tanítanak is latint, meg a csapból is folyik, orvosin szintén.

De ha más nem a TO rutinból válaszol.

2011. aug. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!