Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolról magyarra fordítási...

Angolról magyarra fordítási tippek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy most megyek nyelvvizsgázni. Minden feladat nagyon jól megy, de a fordítás az katasztrófa, hiába gyakoroltam sokat. Egyszerűen nem tudok szépen lefordtítani egy szöveget csak nyersen. Pedig utána még próbálom átírni hogy szép egész és teljes szöveg legyen belőle de nem megy. Tudna valaki tippeket mondani? Vagy akár egy oldalt ahol vannak ilyen szövegek és le is van fordítva magyarra?
2011. aug. 18. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, ennek jönnie kéne magától igazából... Először csinálj 1 "durva" fordítást aztán utána meg írd át szépen.
2011. aug. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát igen úgy szoktam csak akkor meg úgy érzem hogy túlságosan eltérek a szövegtől. azért köszi a választ :)
2011. aug. 18. 19:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nekem sokat segített, amikor dalszövegeket fordítottam. Eleinte nagyon nyers volt és furán hangzott, idővel viszont egész belejöttem. A dalszövegeknek általában vannak kész fordításai is a neten, szóval ellenőrizni is tudnád.
2011. aug. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hát köszi :D jó tipp :D régebben csináltam de már nem...lehet ideje újból elkezdeni :)
2011. aug. 18. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!