Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek van ennek így...

Szerintetek van ennek így értelme?

Figyelt kérdés
Most megyek gimibe egy angol emeltszintű iskolába (heti 20 angol) és nagyon sok angol szót nem tudom. és bánt, hogy ha apám rákérdez egyre és pont nem tudom, akkor mindig mondja, hogy ezt már tudnod kéne..és nagyon elveszi a kedvem a nyelvtanulástól, mert keményen megtanulom a szavakat, szódolgozataim mind max pontoosak volta, de utána elfelejtem a szavakat. az összeset. és nagyon nem tudom mit csináljak :(
2011. aug. 19. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Mond apadnak ne szavakat kerdezzen, hanem probaljatok beszelgetni. igy rakapasbol nehez hirtelen a kerdezet szot eloszedni, de beszelgetesben jobban osszejon. Mennyire tud apad angolul?
2011. aug. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem tud angoulu..:/ a bátyám tud de ő dolgozik és nem ér rá. apu meg ezért kérdez engem, mert nem is tudja és tudni szeretné..:S én meg..:S
2011. aug. 19. 19:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem artana, ha magyarul is megtanulnal irni; vagy legalabb visszaolvasnad mielott elkuldod a kerdest.


A szavakat pedig ne eroltesd. En angol nyelvteruleten elek es ha le kell forditani valami szot magyarra, neha nekem is nehezen ugrik be.

2011. aug. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
okés köszi :) bocs a helyesírási hibákért :S
2011. aug. 19. 22:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyilván fontos a szókincs, de ha csak beseggeled egy szódolgozatra az anyagot, az hamar elszáll. Használnod kéne, mert annál jobban semmi nem rögzíti. Ezt akár úgy is kezdhetnéd, hogy egy szódolgozat szavaival elkezdesz mondatokat alkotni, vagy elkezdesz írni egy történetet amiben ezeket a szavakat beleszövöd.


Elvonatkoztathatsz a szómagolástól, és kezd el olvasni, vagy filmet nézni angolul valami olyasmit, ami érdekel. Nincs annál bosszantóbb, mint amikor nem tudod mi jelent, az a szó, ami épp látsz, de a lényeg megértéséhez elengedhetetlen. Ez már önmagában jó, mert felkelti az érdeklődésed, és kötni is tudod valamihez a szót (ahol, amiben hallottad) és jóval hatékonyabban tanulod. Ez eleinte sok szótárazást jelenthet, akár úgy is, hogy rendre megállítod a filmet, de belejössz majd.


Egyébként próbálj angolul gondolkodni, használd a nyelvet, akár magadban is beszélhetsz, pl leírhatod magadban a téged körülvevő világot, a tevékenységedet. Ha esetleg valamilyen szó nem jut eszedbe hozzá, szótárazz.


A heti 20 óra angol jót fog tenni, nekem is egy hasonló nyelvi előkészítő évfolyam keltette fel az érdeklődésemet a nyelv iránt. Azt azért megjegyezném, hogyha nem érdekel, a fene megette az egészet, ugyanis láttam, hogyan képes, vagy éppen nem képes összerakni valaki egy értelmes angol mondatot 550 nyelvóra után.

2011. aug. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!