Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme elkezdenem angolul...

Van értelme elkezdenem angolul olvasni egy könyvet? És mi is ennek a módszere? Szótárazás? Ti hogy kezdtétek/szoktátok?

Figyelt kérdés
Elhatároztam h fejlesztem az angolom, ezért arra gondoltam h milyen jó lenne angolul olvasni egy könyvet. A Twilight-ot amúgy is el akartam olvasni, és neten el is kezdtem angolul, de... inkább elveszi a kedvem h mennyi mindent nem értek. :( Csak kis részét értem meg egészen a mondatoknak az oldalakon. Az érettségim is 80%-os lett, tudom ez is kevés, sok a hiányosságom, szóval szeretném fejleszteni magam. Szívesen fogadok pár jó tanácsot! :)
2009. jún. 26. 22:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

az olvasás előtt, nézz meg egy-két filmet angol nyelven, előbb felirattal, majd anélkül

ha ezeket érted (10-15 film után) kezdhetsz olvasni, valamilyen könnyített regényt, aztán jöhet a Twilight

2009. jún. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

:D Igen, letöltöttem ma a filmet is angolul, akkor a könyves témát még pihentetem asszem.

Ha van még hasonló jó tanács... :)

2009. jún. 26. 22:42
 3/13 A kérdező kommentje:
És köszi a választ, megfogadom!:)
2009. jún. 26. 22:47
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én először a Harry Potter sorozatot olvastam ki angolul, bár én elég intenzíven tanultam, felső fokúm is meglett aztán. Én nem szótáraztam, hiába volt amit nem értettem, előbb-utóbb leesett a jelentés, szótárazással élvezhetetlen egy könyv. (Más kérdés, hogy egy-egy szót nem értettem, nem egy-egy szót értettem :) )


Inkább kezdetnek tényleg filmet nézz, gyakorolj, színesítsd a szókincsedet akár a tankönyvedből és aztán kezdj olvasni, mikor nem két mondatot értesz meg az oldalról, mert úgy nincs sok értelme, de úgysem, hogy egy folytában szótárazol. ;) Például csinálhatod azt is, hogy kinyitod az angol könyved egy témánál és nem csak azzal foglalkozol, ami ott van, hanem ami eszedbe jut kifejezés a témával kapcsolatban, azt kikeresed a szótárban és kiírod. Vagy ha vannak régi fénymásolt anyagaid azt is érdemes előkeresni. A mi sulinkban divat volt, hogy a tanár fénymásolt cuccokat hozott, például a kajázásról tanultunk és hozott egy nagy csomó anyagot, gyümölcsök, fűszerek, húsok stb összegyűjtve.. nem tudom neked van-e ilyened, de néha hasznos elővenni, ha igen.

2009. jún. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem olvass rövidebb novellákat, vagy meséket, amiket ismersz már. dahl meghökkentő meséi jók, én azokból olvasgattam:) vagy képregényeket? olyanom olaszul van, szereteem:))
2009. jún. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Én az Anne Rice féle vámpírkrónikákat és az anita Balke-vámpírvadász sorozat néhány részét olvastam angolul. Nekem sokat segített :) Bár a Lestat, a vámpír nagyon "megizasztott".


Keress rá a Jómagam-szótárra, ennek van olyan funkciója, hogy egy egész doc file-t (vagyis egy egész könyvet, ha le van mentve a gépen) be tudsz tölteni, és amelyik szóra rákattintasz, kíírja, hogy mit jelent. Én ezzel olvastam el a fentieket.

2009. jún. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
én a Harry Potter ötöt próbáltam olvasni legelőször angolul, akkor még csak középszinten voltam, így kb 15 oldal után feladtam:) aztán rágyúrtam az angolra (filmeket néztem, magántanárhoz jártam) 1 év múlva már meglett a felsőfokúm és újra kinyitottam (igaz addig elolvasatm magyarul) és mindent értettem:)
2009. jún. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

De jó, mennyi hasznos választ kaptam hirtelen! :)

Köszi nektek, akkor csak fokozatosan.

2009. jún. 26. 23:22
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Én például az egész olvasgatást az Oxford kiskönyvekkel kezdtem, ami szintekre van bontva. Ugyanilyenek még a Penguin könyvek is, kb 700-800 Ft egy könyv, van szószedet a végén, ahol angolul van elmagyarázva a szó, de ha még így sem értesz egy-egy szót, akkor kiszótárazod, érdemes a szintednek megfelelő könyvet venni, így tökéletesen élvezhető a könyv. Feladatok is vannak benne, amivel gyakorolhatsz. Librikben vagy Alexandrában kapható, esetleg nagyobb könyvesboltokban, a választék is elég nagy. Utána ha ezeket meguntad, akkor jöhetnek a nagyobb falatok:)
2009. jún. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
Nekem egyszer azt mondta angol tanárom, hogy ha egy könyvön sikerül végig rágnod magad, utána már mind menni fog. Az első nagyon nehéz, én is most szenvedek vele, próbálok szótárazás helyett először rájönni szövegkörnyezetből a dolgokra, de így biza napi pár oldal után feladom :D
2009. jún. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!