Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért fagyok le, ha meg kell...

Miért fagyok le, ha meg kell szólalnom angolul?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem sokat jelent, de középfokúm van belőle. 3. alkalomra sikerült megszereznem még 2005-ben. Azóta a fősuli után nem nagyon használtam, de elég sok alapmondatot megértek. Viszont ha válaszolni kell rá valaki előtt, nem megy, ha meg itthon ülök, simán összerakom és elmondom a választ.

Angliába készülök dolgozni. Ha sokszor gyakorlok hangosan és a Párommal, vagy valakivel, az segít?

Tapasztalatokra is kíváncsi lennék! köszi


2011. aug. 19. 22:53
 1/6 A kérdező kommentje:

Még valami...

2 éve voltam kint 2 hetet Németországban. Angolt és németet is tanultam általánosban és gimiben. Ott rá voltam utalva, mert egyedül voltam, hogy megértessem magam, és hol németül,hol angolul, de úgy- ahogy sikerült.

Szóval ha rá leszek utalva, elképzelhető, hogy jobban elő fognak jönni a szavak, és mondatok?

Gyakorlom most is az angolt. BBC-t nézek, angol interjúkérdéseket gyakorlok, szavakat gyűjtök ki, stb.

2 hónapom van felfejleszteni magam. Tanár nélkül szeretném megoldani, ugyanis elég lesz összeszedni az indulás költségeit...

2011. aug. 19. 22:58
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Mosogatni mész Angliába?
2011. aug. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Ez szokásos probléma az angolt tanulóknál,pont erről van szó a Nők Lapja Pszichében, ha gondolod, olvasd el, nagyon jó cikk :))


Igen, ha rá leszel utalva, biztos könnyebben fog menni.

Amúgy meg, amikor leblokkolsz mások előtt, az miért van nálad? nálam azért volt anno, mert féltem, hogy rosszul mondok vmit.

2011. aug. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, nálam is ez van. De hiszek magamban. Hogy jobban megy majd kint. Addig is itthon nagyon sokat gyakorlok.


Nem, nem mosogatni megyek ki. Ismerősöknél leszek, és majd kezdésnek keresek valami melót, pl. takarítás.

2011. aug. 20. 14:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért mert az iskolában tanultál meg angolul, ahol nem a használatra alapul a tanítás, hanem a nyelvvizsgára, meg az érettségire, ami két külön dolog. Igazán csak akkor tudsz megtanulni, ha érdekel is a dolog, és otthon foglalkozol vele, és ahogy írtad, angol tv műsorokat kell nézni.
2011. aug. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Általában úgy szoktam kezdeni a nyelvtanítást egy kisiskolás osztályban, hogy kártyát kell húzniuk, amiken kis szituációk vannak, amit meg kell oldani, de úgy, hogy nem szólalhatnak meg. Kicsit olyan "most mutasd meg", vagy "activity", ha jobban tetszik... Nagyot szoktak nevetni, amikor megtudják, hogy tulajdonképpen angolul mutogattak :-)))

De viccen kívül, ha nem leszel annyira rágörcsölve a verbalitásra, viszont ott lesz a kezed + lábad is, és meg kell oldanod egy helyzetet, hidd el, olyan szavak is eszedbe fognak jutni, amik vhol nagyon mélyen, hátul vannak...

És ne aggódj, kint segítőkészen fognak hozzáállni, nem a hibát keresik majd a mondandódban, hanem az értelmét! A magyar mentalitás sajna ennek a fordítottja...

2011. aug. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!