Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 8-os angol tananyag? (többi lent)

8-os angol tananyag? (többi lent)

Figyelt kérdés
most megyek középiskolába, és sajnos általánosba nem tanították meg az az évi anyagot, de van könyvem.. mit kéne átnézni? pl igeidő.. ilyenek
2011. aug. 27. 23:41
 1/6 anonim válasza:
év elején úgy is lesz szintfelmérés..és akkor meglátják kinek mi a hiányossága és aszerint osztanak csoportokra
2011. aug. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Osztály szerint nehezen lehet beosztani tananyagokat.


Például én biológiából múlt évben azt tanultam, amit általában 11-dikben tanulnak.


Nos, nyelvnek még rosszabb ez a helyzetm hisz pl. vannak akik csak 9-dikben fogják kezdeni.


Ha elmondanád milyen könyved, az sokat segítene, bár szerintem (ha átlagos nyelvtankönyved van), akkor van nyelvtani összegzése/magyarázó része. AZT nézdd át.

2011. aug. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

nem tankönyvem van, hanem egy könyv amibe kb minden le van irva.. az a neve hogy az angol nyelv bibliája..


igen, lesz szintfelmérő, és tudás szerint osztanak csoportba.. elég jó suliba megyek, és nem akarok egy rossz csoportba menni.. :|

2011. aug. 28. 00:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Na az pont nem az a "normal" tankönyv amire gondoltam...


Tehát akkor tipp-mixre:

Összes Present, Past Simple/Continuous, Simple Future, going to-s jövő, can, should, might, may, must/have to, have, Zero Conditional, First Conditional, Second Conditional, irreguláris igék múlt ideje és participejei (drive, drove, driven pl), relitve clauses (who, which, where, that, whom), comparative&superlative (itt is hangsúllyal a kivételeken, mint "far".


Ezek szerintem naggyából lefedi azt a nyelvtant, amit 8-dikig tanulhattatok (legalábbis a nagyobb tételeit). Hogy aztán ebből mit tanultál vagy mit nem, esetleg mit hagytam ki, ami számodra fontos lehet, azt én már nem tudom.

2011. aug. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
relative clauses*
2011. aug. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
huh, akkor elég sokat kell 8.ba tanulni.. :| na majd meglátjuk mennyit birok.. köszönöm! :)
2011. aug. 28. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!