Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet a legkönnyebben...

Hogyan lehet a legkönnyebben megtanulni a német szavakat és tartalmakat?

Figyelt kérdés

Nincs erre valami módszer,ami könnyebé teszi a tanulást ?

ti hogyan tanuljátok ?


2011. aug. 29. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én csak annyit tanácsolok, egy nap többször vedd elő a könyvedet. Minél többször olvasod, annál több esélyt is adsz annak, hogy megmaradjanak a szavak. Lesz ami szinte az első olvasásra berögzül, és lesz olyan is, aminek több időt kell adnod.


(Nekem a "Verkehr"-ből a "lökhárító" ragadt meg nagyon nehezen, vagy az "Einkauf"-ból a "használati utasítás", de nem kell feladni, menni fog! Minden csak kitartás kérdése!)


Esetleg mondok egy tippet, ami nekem sikerült. Bár ez nagyon egyénfüggő szerintem. Írd fel a szót németül egy cetlire, tedd bele a pénztárcádba, vagy a mobilod levehető részébe, esetleg emlékeztető szövegként szúrd bele ha már XXI.sz és "okostelefon" :-)

Aztán már csak magyarul, és próbálj meg Te rá emlékezni, mit is jelent. Nézegesd minél többször egy nap! Ha eszel, TV-zel, buszon ülsz... vagy ha csak éppen van szabad fél perced. Hidd el, a végén az a szó, amelyik a legnehezebben ment, az fog a legjobban berögzülni!


Sok sikert! Kitartás!

2011. aug. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat ,és a tanácsokat (mindenképpen kipróbálom ) : )
2011. aug. 30. 10:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk igéknél

ragozd végig

2018. okt. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Meg

Alkoss mondatokat

2018. okt. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!