Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol központozás: Közbeékelés...

Angol központozás: Közbeékelésnél mikor használnak vesszőt (, ) és mikor nagykötőjelet (— vagy --)?

Figyelt kérdés

Az alábbi mondattal van egy kis problémám. Az "ahogy Önök fogalmaztak részt (én úgy írtam, hogy "as you wrote") nem tudom, hova kéne beilleszteni és milyen írásjellel. Wikipédián azt olvastam az előbb, hogy ilyenkor nagykötőjelet (dash) használnak. De valamikor meg vesszővel ékelnek be valamit. Itt melyik kell?


I have recently read an article about—as you wrote—the declining role in the family of fathers today.


Magyarul így lenne:

Nemrég olvastam egy cikket az Önök újságjában - (legalábbis) ahogy Önök fogalmaztak - az apák egyre hanyatló szerepéről a családban manapság.


2011. szept. 25. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:
hát nem is tudom hogy ide kellene-e ez a gondolatjel. az angolszászok sokkal kevesebb vesszőt, pontosvesszőt, gondolatjelet stb. használnak, mint mi. szerintem ide inkább egy idézőjel kéne a "the declinin role..." részhez, esetleg ha ragaszkodsz az "as you wrote"-hoz, azt pedig zárójelbe. talán.
2011. szept. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kötőjellel és vesszővel is szokták.
2011. szept. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!